Yeni sezonun ilk antrenmanı

28 Haziran 2010 Pazartesi
Profesyonel Futbol Takımımız 2010 – 2011 sezonu hazırlıklarına akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde başladı. 
Teknik direktörümüz Aykut Kocaman yönetiminde yeni sezonun ilk antrenmanını 2 saat sürdü..
Oyuncularımızla antrenman öncesi bir toplantı yapan teknik direktörümüz Aykut Kocaman, ’’Geçen sezon kötü bir final yaptık ama hayat devam ediyor. Mücadele ettiğimiz her kulvarda son derece iyi götürdük ancak sonunu getiremedik. Yeni bir sezona başlıyoruz, herkese sakatlıktan uzak başarılı iyi bir sezon diliyorum. Daha sert ve temaslı antrenmanlar yapacağız. Takım disiplini, meslek ve iş disiplinini ön planda tutacağız. Size bilgim ve gücüm yettiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Aynı desteği sizlerden de bekliyorum. Herkesten beklediğim futbol mesleğine ve arkadaşlığa saygı göstermesi. Bu düşüncedeki herkese sonuna kadar kapım açık’’ şeklinde ifadeler kullandı. 
Teknik direktörümüz Aykut Kocaman toplantıda oyuncularımızdan, her antrenmandan 1 saat önce tesislerde olmalarını istediği bildirildi. Aykut Kocaman toplantı sonrası basın mensuplarına da yeni sezonda başarılar diledi.

Teknik ekip tanıtıldı

Teknik direktörümüz  Aykut Kocaman’ın kadrosunda görev yapacak teknik ekip de oyuncularımıza tanıtıldı. Kocaman’ın yardımcılıklarını İsmail Kartal ve Fahrudin Ömeroviç yapacak. Teknik ekipte Turgay Altay antrenör, kondüsyoner olarak Doç. Dr. Alper Aşçı, maç analisti  Arda Keskin, kaleci antrenörü Murat Öztürk ve Bireysel Futbolcu Antrenörü ise Dolu Arslan olarak tanıtıldı.
Ekibimizin  doktorluğunu geçen yıl olduğu gibi yine Ertuğrul Karanlık yapacak. 

Yeni antrenman kıyafetleri ile sahaya çıktılar

Takımımız tanışma ve ilk toplantının ardından Fenerium’un hazırladığı yeni antrenman kıyafetleriyle sahaya çıktı. Bu kıyafetlerin dünyada büyük kulüplerin kullandığı termo-cool fresh kumaştan üretildiği ve bu kumaşın antibakteriyel, kışın üşütmeyen, yazın da terlemeyi en az seviyede tuttuğu bildirildi.
İdmana Dünya Kupası’nda Milli Takımlarında görev alan oyuncularımız Lugano ve Miroslav Stoch yer almazken, Gökhan Gönül ve Mehmet Topuz yaptıkları düz koşunun ardından tesislerde çalışmalarını sürdürdü. Oyuncularımız Andre Santos ve Özer de tesislerde çalıştı.
Daniel Güiza’nın  ise bu gece İstanbul’da olacağı da bildirildi. 

İdman 2 saat sürdü

Teknik direktörümüz Kocaman, yaklaşık 2 saat süren ilk çalışmada oyuncularımıza koşunun ardından topla çalışmalar yaptırdı. Takımımız pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç oynadı. 
Takımımızın yeni transferlerinden İlhan Eker, takımımızla ilk antrenmanına çıktı. 
Fransa’nın Toulouse takımında kiralık olarak forma giyen Kazım Kazım da takımımızın  yeni sezon hazırlıklarına katıldı. 
Takımımızda geçen sezondan itibaren (A) takımla çalışmalara başlayan Okan ve Gökay’dan sonra genç oyuncular Hasan ve Berk de (A) takıma katıldı.
Yarın sabah tesislerde kan ve idrar testi yapılacak oyuncularımız saat 10.00’da basına kapalı olarak gerçekleştirilecek antrenmana çıkacak. Günün ikinci çalışması ise akşam 18.00’de..  
Yönetim kurulu üyelerimizden Cihan Kamer de takımın ilk çalışmasında Can Bartu Tesisleri’nde yer aldı. 
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar