‘Erkek Voleybol Takımı’na Bir Dünya Yıldızı’

26 Mayıs 2010 Çarşamba
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, kulübümüzün başarı ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 

Takımımız, ciddiyetle sürdürdüğü çalışmalarını, 2007-08’de hem Erkekler Voleybol 1. Ligi’nde hem de Türkiye Kupası’nda kazanılan şampiyonluklarla taçlandırdı. 

Balkan Şampiyonluğu ile başladığı 2009-2010 sezonunu lig şampiyonluğuyla kapatan takımımız, kadrosuna bir dünya yıldızı Leonel Marshall’ı da katarak hedefe giden yolda daha da emin adımlarla ilerlemeyi; başarılarına Avrupa Şampiyonluğu’nu da eklemeyi amaçlıyor.

Voleybol Şubesinden Sorumlu Yöneticimiz Hakan Dinçay da Marshall gibi bir dünya yıldızını Türk Sporu’na kazandırdıkları için mutlu olduklarını, Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın taraftarımıza zaferlerle dolu, seyir gücü yüksek bir sezon geçirtmeye hazırlandığını vurguladı.

Marshall’ın Türkiye Ligi’nin yanı sıra Avrupa’da hedeflenen başarıya ulaşmamızda da büyük katkısı olacağına inandığını belirten Dinçay, "Fenerbahçe yer aldığı her branşta şampiyonluğu hedefler. Erkek Voleybol Takımı olarak son üç sezonda iki şampiyonluk bir de final heyecanı yaşayarak bu alandaki ciddiyetimizi gösterdik. Artık kota daha da yükseldi. Bu nedenle amacımız artık Avrupa’da final four. Bunu da Türkiye’nin en güçlü kadrosunu Marshall gibi dünya yıldızlarıyla güçlendirerek yapmak mümkün" dedi.

Leonel Marshall gelecek hafta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Basın Odası’nda yöneticilerimizin katılımıyla düzenlenecek törenle kendisini Fenerbahçeli yapacak imzayı atacak.

Leonel Marshall Kimdir?

1979’da Küba’da doğan Leonel Marshall, 1.96 boyunda ve üstün sıçrama yeteneğiyle tanınıyor. Sydney Olimpiyatları’nda takımının en genç oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çeken smaçör, blokta 3.53 cm’e; smaçta ise 3.83 cm yüksekliğe ulaşabilmekte.

Kariyerinin büyük bir bölümünü İtalya’da geçiren smaçör, Livorno, Copra Piacenza, Roma Volley takımlarında forma giydi.

İki sezondur Copra Piacenza adına mücadele eden Kübalı sporcu; 2006’da Top Teams Kupası’nda, 2008 CEV Kupası’nda şampiyonluk yaşadı; 2009’da ise Copra Piacenza ile İtalya Lig Şampiyonluğu Kupası’nı kaldırdı.