Maçın adamı ‘Tüm Takım’

10 Mayıs 2010 Pazartesi

Fenerbahçemiz, Turkcell Süper Lig’in 34. haftasında, 16 Mayıs Pazar günü sahasında Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde bugün yaptığı antrenmanla başladı. Antrenman öncesi oyuncularıyla konuşan ve Ankaragücü maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Christoph Daum, maçın adamının ’Tüm Takım’ olduğunu söyledi.

Christoph Daum yönetimindeki basına açık antrenman saat 12.00’de başladı ve 1 saat 30 dakika sürdü. Antrenman öncesi oyuncularıyla bir toplantı yapan Daum, ilk olarak Ankaragücü maçını değerlendirdi. Daum, "Kupa finalinde istediğimiz gibi oynayamadık ama dün harika bir futbol sergiledik.Bu çok enteresan, futbolun özelliği. Gerçekten ilk saniyeden itibaren inanılmaz bir baskı kurduk ve kendi oyunumuzu ortaya koyduk. Selçuk’un çok önemli bir rolü vardı, dönen topları alarak takımı rahatlattı. Mehmet Topuz adına çok sevindim, çok iyi çalıştı ve bu golü fazlasıyla hak etti. Aynı sevinci, Güiza için de yaşıyoruz. Emre’nin attığı korner de çok etkiliydi. Cristian’ın da gol düşüncesi çok iyiydi. Birçok güzellik yaşadık. Aslında maçın adamı benim için Lugano’ydu. Savunmada liderliğini gösterdi. Erken aldığı sarı kartın ardından çok dikkatli ve disiplinli oynadı. Dün inanılmaz bir performans sergilediniz. Herkes görevini en iyi şekildi yaptı. Bence tüm takım maçın adamı olabilir" dedi. Daha sonra önümüzdeki Trabzonspor maçını değerlendiren Daum, "Son 1 maçımız kaldı. Trabzonspor çok zor bir rakip. Ama dünkü gibi oynarsak, her takımı yenebiliriz. Oyun karakterimiz dünkü gibi olursa, arzuladığımız hedefe kavuşabiliriz. Bir haftamız kaldı. Saha içinde, dışında, antrenmanlarda profesyonelce yaşayacağız. Herkes kendisine dikkat etsin" dedi. Daum’un konuşmasının ardından Roland Koch motivasyonu tamamladı ve tüm takım bir ağızdan "Lider, Lider" şeklinde tempo tuttu.
Ankaragücü maçında oynayan oyuncularımız bir yenilenme çalışmasıyla antrenmanı tamamladı. Diğer oyuncularımız ise koşu ve koordinasyon çalışmalarından sonra dar alanda yaptıkları çift kale maçla antrenmanı noktaladı. Soğuk algınlığı nedeniyle dünkü Ankaragücü maçının ikinci yarısında oyundan alınan Alex’in tedavisine devam edildi. Andre Santos ve Uğur Boral, Bireysel Oyuncu Antrenörümüz Dolu Arslan eşliğinde takımdan ayrı çalıştı. Andre Santos sahada düz koşu yaparken; Uğur Boral farklı bir programla çalıştı. Bu arada, antrenman  devam ederken Daum, çalışmayı izleyen basın mensuplarıyla bir süre sohbet etti.
Takımımız 11 Mayıs Salı gününü izinli geçirecek ve Trabzonspor maçının hazırlıklarına 12 Mayıs Çarşamba günü yapacağı çift antrenmanla devam edecek. Çarşamba günü saat 11.00’de başlayacak antrenman basına açık, saat 15.30’da başlayacak antrenman ise basına kapalı tutulacak.

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar