“Son maça da aynı konsantrasyonla çıkacağız”

09 Mayıs 2010 Pazar

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, Ankaragücü maçına çok iyi hazırlandıklarını, bu sezonki son maç olan Trabzonspor maçına da aynı şekilde hazırlanıp, aynı konsantrasyonla çıkacaklarını söyledi.
Maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Daum, "Bu maçtan önce çok büyük bir baskı vardı takım üzerinde ama çok iyi hazırlandık. 3-0’a kadar oyunu kontrol ettik. 3-0’dan sonra kontrol elimizden gitti. Ancak 3-0’a kadar iyi koştuk, iyi mücadele ettik ve gollerimizi attık. Takım rahattı bugün. Çok iyi bir yardımlaşma vardı. Herkes arkadaşına yardım etmek için koştu, herkes yardımlaştı. Oyuncularda bir soğukkanlılık vardı. Hepsine teşekkür etmek istiyorum. Bugünkü maça çıktığımız gibi, aynı konsantrasyonla son maça da hazırlanacağız. Takımdaki herkes o maçın önemini ve avantaj yakaladığımızı biliyor. Kendi seyircimiz önünde, kendi sahamızda aynı konsantrasyonla son maça çıkacağız. Futbolcularımız çok sevinçliydi ve bu da onların doğal hakkı. Gerçekten çok iyi çalıştılar ve bu galibiyeti hak ettiler. Ben de teknik direktör olarak inşallah şampiyonluktan sonra onlara katılır ve onlarla birlikte bağırırım" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Daum, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında ise Ankaragücü karşılaşmasının çok zor bir maç olduğunu, ancak iyi mücadele edip, iyi oynayarak kazandıklarını söyledi. Futbolcularını kutlayan Daum, ’’Bu maçtan önce çeşitli açıklamalar oldu, ancak bugün bizi mutlu eden sporun öne çıkmasıydı. Zor maç olacağını biliyorduk. Bu maça Başkanımız Aziz Yıldırım, Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman ve takımımızla hep beraber çok iyi hazırlandık. Başkanımız adına çok seviniyoruz. Bu takım için çok çalışıyor, her şeyini veriyor. Umarım mutlu sona ulaşırız ve Başkanımızı sevindiririz. Takım bugün inanılmaz bir performans sergiledi. Bugün biz daha iyiydik ve kazanmayı hak ettik. Son maçta da aynı performansı bekliyorum. Trabzonspor ile oynadığımız kupa finalinde bugün gördüklerimizi göremedik, ama bugün kompakt bir takım vardı sahada. Son maçta da bunu görmek istiyorum" diye konuştu.