“Biz Fenerbahçe’yiz”

07 Mayıs 2010 Cuma
Fenerbahçemiz, Ankaragücü maçının hazırlıklarına, bugün akşam saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla devam etti. Antrenman öncesi oyuncularıyla konuşan Teknik Direktörümüz Christoph Daum, Ankaragücü karşılaşmasının önemine dikkat çekerek, "Biz Fenerbahçe’yiz. Bu duruma hep birlikte geldik. Bu saatten sonra kaybetmeye hiç niyetimiz yok" dedi.

Christoph Daum yönetimindeki antrenman saat 18.00’de başladı ve 1 saat 30 dakika sürdü. Antrenmanın sadece ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık tutuldu.  Antrenman öncesi sahada oyuncularıyla bir toplantı yapan Daum, "Pazar günü maçların maçını oynayacağız. Bu maç bizim maçımız, heyecanla bekliyoruz. Bu duruma gelmek için çok çalıştık. Bu maçta karşımıza çıkacak her türlü duruma, hep beraber çözüm bulacağız. Herkes, hem kendisi için hem de arkadaşı için çalışsın. Hep takımı düşünün. Başarı, o zaman kendiliğinden gelecektir. Bu takım hiçbir zaman pes etmedi, bundan sonra da etmeyecek. Sezon içinde iniş-çıkışlar yaşadık ama geri döndük. Biz Fenerbahçe’yiz. Bu duruma hep birlikte geldik. Bu saatten sonra kaybetmeye hiç niyetimiz yok" diye konuştu.
Koşu ve koordinasyon çalışmalarıyla başlayan antrenman, dar alanda yapılan taktik ağırlıklı çift kale maçlarla sona erdi. Sakatlığı süren Andre Santos, ayak tabanında ağrısı bulunan Lugano ve rehabilitasyon çalışmaları devam eden Uğur Boral antrenmana katılmadı. Bu oyuncularımız tedavi ve çalışmalarını tesislerde sürdürdü.
Takımımız, 8 Mayıs Cumartesi günü öğle saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yapacağı basına kapalı antrenmanın ardından, saat 16.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkacak özel bir uçakla Ankara’ya hareket edecek.