'Sarı Melekler' Avrupa ikincisi

04 Nisan 2010 Pazar

Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi final maçında, İtalya'nın Volley Bergamo takımı ile karşılaşan Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Takımımız, 2-0 geriye düştüğü maçta durumu 2-2'ye getirdi ancak, final setini 15-9 yitirince maçı da 3-2 yitirdi ve Avrupa Şampiyonluğu unvanını son anda kaybetti. Ancak Fenerbahçe, olimpik takım sporlarında, Şampiyonlar Ligi kategorisinde final oynayan ilk 'Türk Kulübü' olma unvanını kazandı. Finalde kaybeden Fenerbahçe Acıbadem, Avrupa ikincisi oldu.

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi 4'lü finallerinin ilk gününde ev sahibi RC Cannes'ı 3-2 yenerek finale yükselen 'Sarı Melekler', final maçında, bugün İtalyan Volley Bergamo takımı ile karşı karşıya geldi. İlk iki set 25-22 ve 25-21, Volley Bergamo'nun üstünlüğüyle sona erdi. Daha sonra maçta muhteşem bir geri dönüş yapan Fenerbahçe Acıbadem, 3. seti 25-22,  4. seti de 25-20 kazanarak setlerde durumu 2-2'ye getirdi. Ancak final setine kötü başlayan Fenerbahçe Acıbadem 15-9'luk skorla bu seti, 3-2'lik sonuçla da maçı yitirdi. Bu sonuçla, bu sezon, yarıştığı tüm kulvarlardaki ilk mağlubiyetini alan Fenerbahçe Acıbadem Avrupa ikincisi olurken; Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'da final oynayan ilk Türk kulübü oldu.

Fransa'nın Cannes kentinde yapılan final maçında Fenerbahçemiz, İtalya temsilcisi karşısında ilk sete iyi başladı ve ilk teknik molaya da 8-6 önde girdi. Setin ilerleyen bölümlerinde 20-19'luk skor üstünlüğünü de yakalayan Fenerbahçe Acıbadem, Volley Bergamo karşısında arka arkaya sayılar verince, ilk seti 25-22 kaybetti.

İkinci sette, smaçları İtalyan ekibinin bloklarına takılan oyuncularımız, farkı 2 sayıya (21-23) kadar indirse de bu seti de 25-21 yenik tamamladı.

Üçüncü sete iyi başlayan Fenerbahçe Acıbadem, rakibine oranla hem smaçlarda, hem de bloklarda üstünlüğünü ortaya koydu. Setin sonlarına doğru 22-21 öne geçmeyi başaran Fenerbahçe Acıbadem, 3. setten 25-22'lik skorla galip ayrılarak, setlerde de durumu 2-1'e taşıdı.
Karşılaşmanın 4. setinde rakibi karşısında çok üstün oynayan Fenerbahçe Acıbadem, 6 farklı üstünlüğü yakaladıktan sonra, üst üste smaçlardan sayılar buldu ve bu seti de 25-20 kazanarak, maçı tie-break setine taşımayı başardı

Karşılaşmanın 5. setine iyi başlayan geçen yılın şampiyonu Volley Bergamo, bu üstünlüğüne final setinin sonuna kadar sürdürdü,  tie-break setini 15-9, maçı ise 3-2 kazanarak, Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu, Fenerbahçe Acıbadem ise Avrupa ikincisi oldu.

Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Acıbadem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, yöneticilerimiz, Takımımızın davetlileri ve yaklaşık 4 bin taraftarımız da izledi.

Salon: Cannea-Palais Des Victoires
Hakemler: Zorica Bjelic(Sırbistan), Bela Hobor(Macaristan)

Fenerbahçe Acıbadem: Seda, Çiğdem, Gamova, Osmokrovic, Eda, Dirickx(Nihan, Songül, Blom, Naz)

Volley Bergamo: Del Core, Arrıghetti, Ortalani, Piccinini, Furst, Lo Bianco(Merlo, Bosetti, Serena, Fanzıni)

Setler: 22-25, 21-25, 25-22, 25-20, 9-15
Süre: 126 dakika (25, 31, 27, 28, 15)


 


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar