Fenerbahçe Dernekleri > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Derneklerimiz ve Adresleri
- Dernek kuruluşları için Yönerge
- Örnek Dernek Tüzüğü (BÖLÜM1)
- Örnek Dernek Tüzüğü (BÖLÜM2)
- Örnek Logo
- Örnek Üye Kartı
- Örnek Toplantı Odası
- Örnek Üyelik Başvuru Formu
- Örnek Antetli Kağıt
- Örnek Dernek yararlanma formu
- Örnek Vaziyet Planı
 

 

24.2.2018
Fatih Şubemiz Genel Kurulunu Yaptı, Yahya Uğur Yeniden Başkan Seçildi
Fenerbahçe Spor Kulübü İstanbul Fatih Şubesi Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda tek aday olan Yahya Uğur, üst üste ikinci kez başkanlığa seçildi. Öte yandan genel kurulda bir ilke imza atıldı ve burada seçilen delegeler, Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda oy kullanabilecekler. Ayrıca Başkan Yahya Uğur, yönetim kurulunun tamamını temsilci üyelerden oluşturdu.

Yoğun katılımın olduğu genel kurulda ilk olarak Divan Başkanlığı Seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu seçildi. Yahya Uğur'un tek aday olarak girdiği seçim yaklaşık 5 saat sürdü. Seçimin ardından Yahya Uğur, üst üste ikinci kez başkan seçildi.

Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu: “Tarihi bir gün”

Seçimle ilgili FB TV’ye açıklamalarda bulunan Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, “Tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Hedef 1 Milyon Üye Projesi ve Şube fikirlerini konuşmaya başladığımızda aslında bugünleri düşünüyorduk. Burada seçilecek delegeler genel kurulda oy kullanacaklar. Seçme ve seçilme hakları olacak. Onun için de heyecanlıyız. Demokrasinin varlığını diğer kulüplere örnek olacak şekilde gösteriyoruz. Bağımsız adaylar konuşmalarını yaptılar. Bu açıdan baktığınızda projenin doğru bir proje olduğunu, Fenerbahçe taraftarının da, Fenerbahçe ailesinin de bu projeye sahip çıktığını görüyoruz. Çok sevindirici. Yahya beye çok teşekkür ediyoruz. İnşallah iyi bir dönem geçirir. Geçtiğimiz dönemde sayısal olarak İstanbul’un en önemli iki şubesinden biriydi.  Üye kazandırmada da birinci sıradaydı. Önemli aktiviteler yaptı. Bu dönemde de aynı aktiviteleri yapmasını bekliyorum. Üye sayısı olarak da kendisinden 2 kat üye yapma sözünü aldık. Fenerbahçe’ye çok büyük hizmetleri var ve inşallah bu hizmetleri sürdürür.” dedi.

Yahya Uğur: “Yönetim kurulumuzun tamamı temsilci üyelerden”

Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur da, “Öncelikle Sayın başkanımıza bugün bizimle beraber olduğu için, genel kurulumuza katılıp divan başkanlığı yaptığı için çok teşekkür ediyorum.  Şube başkanı olduğum günden itibaren gerek Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım, gerek yönetim kurulumuz yapmak istediğimiz her projemizin arkasında ve destekçisi oldular. Bugün tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Hepsinin desteğiyle tek aday olarak seçimlere girdim. Daha etkin ve daha güçlü yönetim kurulumuzla beraber, geçen dönem gerçekten bize çok iyi destek ve hizmet veren bir yönetim kurulumuz vardı. Bu dönem yeni bir şey yaptık. Temsilci üyelerimizin daha aktif olarak yönetimlerimizin içerisinde yer alması için Yönetim Kurulumuzun tamamını temsilci üyelerden oluşturduk. Şekip başkanımızın da dediği gibi Şubemiz, bir ilki başlatıyor. Genel kurulda oy kullanacak delegelerimizi belirliyoruz. Birçok üyemiz aday oldu, konuştu. Günün sonunda kazanan Fenerbahçe. Fenerbahçe’nin yarınla ilgili yapacağı projeleri şekillendirmek isteyen birçok kişi olduğunu gördük. Tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Başkanımıza ve yönetimimize bugüne kadar verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Dün neler yaptıysak, yarın daha çoğunu yapmak için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan seçim sonucunda görev dağılımı ve delegeler şöyle:

Başkan: Yahya Uğur
Yönetim Kurulu: Adnan Avcı, Bedir Gürses, Özer Kaytaş, Ufuk Karcı, Salih Eryiğit, Ömer Toprak
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Gökhan Aydın, Murat Ergün, Özgür Beyaz, Muharrem Kaya, Tolga Sandal, İsmail Çağlar
Denetleme Kurulu: Ahmet Özer, Orhan Yılmaz, Ersin Uysal
Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: Aylin Kesici, Yavuz Mete, Nursel Azman
Delegeler: Fahri Karbuz, Metin Akbaş, Ümit Yaşar Karadeniz, Şefik Tüylüoğlu, Mehmet Doğmaz, Bahadır Erdem, Dilek Toro, İbrahim Aydın  
 

İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar