Sıkça Sorulan Sorular

Katılımcı adayının yasal temsilcisi (anne - baba) tarafından doldurulmuş, ıslak imzalı katılımcı formunu

Bir adet vesikalık fotoğraf

100 TL'lik yıllık katılım bedelini ödediğinize dair belge (ebeveyn bölümünden anında ödeyebilirsiniz.)

Katılımcı adayının nüfus cüzdan fotokopisini

 

Aras Kargo ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Zühtüpaşa Mahallesi, Bağdat Caddesi, Maraton Tribünü, 29 Numaralı Kapı Girişi, Çocuk ve Gençlik Kulübü Ofisi Kızıltoprak-Kadıköy-İSTANBUL adresine karşı ödemeli olarak ya da diğer kargo firmaları ile kendi tarafınızdan ödemeli olarak yollamanız halinde katılımcılık işlemleriniz başlayacaktır.

 

Öte yandan

-Çocuk ve Gençlik Kulübü Ofisimize gelerek,

-Fenerbahçe Spor Kulübü Şubeleri'nden,

-Futbol ve erkek basketbol iç saha maçlarında kurulan standlarımızdan,

-Fenerium Mağazaları'ndan

katılımcı formunu doldurarak ve ödemenizi yaparak katılımcı olabilirsiniz.

KATILIMCI KAYIT FORMU

Katılımcı adayının yasal temsilcisi (anne - baba) tarafından doldurulmuş, ıslak imzalı katılımcı formunu

Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma ve rıza metni (KVK Metni)

Bir adet vesikalık fotoğraf

İmzalı KVK Formu (Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Belge)

100 TL'lik yıllık katılım bedelini ödediğinize dair belge 

Katılımcı adayının nüfus cüzdan fotokopisini

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'ne katılımcı olmak için kayıt işlemleri sırasında  yıllık 100 TL olan katılımcı ücretini ödemelisiniz.

Toplamda 5 yıl boyunca Çocuk ve Gençlik Kulübü'nde katılımcı olanlar 18 yaşına geldiklerinde 30 yaşına kadar kongre üyeliği giriş bedelinin %50'sini ödeyerek kongre üyesi olma hakkı kazanacaktır.

ÖDEME EKRANI

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip MOSTUROĞLU ve Hedef 1 Milyon Üye Koordinatörü Ece KÖPREK danışmanlığında, Atatürk ilkelerine bağlı, insan haklarına saygılı, kulübe aidiyeti tam, barış ve kardeşlik ortamında spor bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi hedefleyerek yola çıkılan bu projede, çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak önemli amaç.

FBÇGK olarak çocuk ve gençlerin Fenerbahçelilik duygusu kazanmasını çok önemsiyoruz. 

Okul dışı sosyal aktivite zamanlarında onlara güvenilir sosyalleşme ortamı ve kendilerini geliştirme imkanı sunmak için;

Sosyal gelişimlerine destek olacak,

İletişim becerilerini geliştirecek,

Sosyal sorumluluk bilinci kazanmalarını sağlayacak projeler planlıyoruz.

0-12 yaş arası çocuklar Çocuk Kulübü, 13-17 yaş arası gençler ise Gençlik Kulübü içerisinde yer alıyor. 

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü bünyesinde, katılımcıları temsilen 15-17 yaş arası gençlerin yer alabildiği 1 başkan ve 14 kişilik bir Yürütme Kurulu yer alıyor. Bu kurul aracılığıyla kulüp katılımcıları kulübün yönetiminde söz sahibi oluyor. Kulübe ilk başkan Okan YELKOVAN atandı. Mayıs ayında ilk kez seçim yapılacak.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Yürütme Kurulu üyeleri 28 Ocak 2017’de Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’na katıldıktan sonra, Anıtkabir ve 1.Meclis ziyaretiyle çalışmalarına resmen başladı.

Çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak adına Fenerbahçe Çocuk Kulübü’ne katılımcı olan çocuk ve gençlere bir çok imkan sunuluyor.

- Fenerbahçe’nin Futbol ve Basketbol maçlarında gerçekleşen seremonilere katılma şansı elde ediyorlar.

-Maçlara, Tiyatro oyunlarına ve sinema filmlerine davetiyeler hediye ediliyor.

-Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra mesleki yönlendirme programları da planlanıyor.

-Spor Yönlendirme Programı Yürütülüyor

Yakın zamanda katılımcıların farklı spor branşlarını denemeleri için Spor Yönlendirme Programı hayata geçirildi. Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde aralarında Cimnastik, Kürek, Yelken, Atletizm, Masa Tenisi gibi branşların da olduğu 8 farklı branşta 1 saatlik deneme derslerinin yapıldığı programda, yaşam boyu spor bilincinin katılımcılara benimsetilmesinin yanı sıra amatör branşlara da destek olmak amaçlanıyor. Programın orta vadeli hedefi, tüm Türkiye’ye yayılacak proje ile Anadolu’daki çocuk ve gençlerin amatör branşlarla tanışmasına katkı sunmak.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü dünyadaki örneklerinden farklılaşarak katılımcılarına kendi kulüplerini kendileri yönetme imkanı veriyor.

15 yaşından gün almış her katılımcı Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü resmi yönetim organı olan "Yürütme Kurulu'na" katılarak kulübün yönetiminde yer alabilir. 14 üye ve 1 başkandan oluşan Yürütme Kurulu, kulübün ilke ve vizyonu doğrultusunda kulüp katılımcıları ile birlikte projeler geliştirmek için toplantılar yapar. Katılımcıların istek, beklenti ve ihtiyaçları çerçevesinde etkinlik ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için projeler oluşturur.

Yürütme Kurulu 15 yaşından gün almış seçilme hakkı olan gençlerden oluşur. Görevi Çocuk ve Gençlik Kulübü'nün yönetsel faaliyetlerini gerçekleştirmektir.

Hayır. Çocuk ve Gençlik Kulübü bir spor kulübü değildir ve Fenerbaçe Spor Okulları ile herhangi bir organik bağı yoktur. 0-17 yaş arası çocuk ve gençlerin Fenerbahçe aidiyeti içerisinde sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak adına faaliyetler düzenleyen bir kulüptür.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü katılımcılarına Fenerbahçe Spor Okulları'nda %10 indirim uygulanmaktadır. 

Katılımcı kaydınız yapıldıktan sonra kartınızın size ulaşması yaklaşık 15 gün sürmektedir. Eğer bu süre içerisinde kartınız ulaşmadıysa 0216 996 1907 - 0216 970 1907 telefon numaralarını arayarak kartınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Hayır. Türkiye'nin bir çok ilindeki Fenerbahçe Spor Kulübü Şube/Derneklerinde Çocuk ve Gençlik Kulübü etkinlikleri ve faaliyetleri çerçevesinde benzer çalışmalar yapılıyor.

Tüm etkinliklerimiz internet sitemiz ve sosyal medya adreslerimiz aracılığıyla duyurulmaktadır. 

Türkiye'nin her yerindeki Fenerbahçe Spor Kulübü Şube/Derneklerine ulaşarak bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Etkinliklerimize kendi ulaşım ve konaklama imkanlarınız doğrultusunda Türkiye'nin her yerinden gelerek katılabilirsiniz. 

Etkinliklerimiz ile ilgili duyurularımızı sosyal medya adreslerimizden ve internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: @fbcocukgenclik

Facebook: @FenerbahceCocukGenclik

Twitter: @fbcocukgenclik

Erkek Basketbol ligi maçlarında ise 10,

Kadın Basketbol Ligi, Erkek ve Kadın Voleybol Ligi maçlarında 12 katılımcımız seremonilerde yer alıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan maçlardan önceki hafta içi seremonilerle ile ilgili kayıt duyurusu yapılıyor. O duyurulardan sonra 0216 542 16 71- 0216 542 16 93 numaralı telefonları arayarak seremonilere kayıt yaptırabilirsiniz.

Sosyal medya adreslerimiz:

Facebook: FenerbahceCocukGenclik

Twitter: fbcocukgenclik

Instagram: fbcocukgenclik

FENERBAHÇE ÇOCUK VE GENÇLİK KULÜBÜ SPOR YÖNLENDİRME PROGRAMI

Programın Amacı

Bu projeyle; Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü katılımcılarının Fenerbahçe Spor Okulları bünyesinde sunulan spor branşları ile tanışmalarını ve yetenekleri doğrultusunda doğru branşı seçmeleri için yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Fenerbahçe Spor Okulları Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Kamp Tesisleri’nde şu anda 8 farklı branşta spor eğitimi sunuyor. Fenerbahçe Spor Okulları’nın değerli hocalarının eşliğinde 1 saatlik programda, katılımcılarımız Futbol, Atletizm, Masa Tenisi, Basketbol, Yelken, Voleybol, Kürek, Cimnastik branşlarında deneme derslerine katılabiliyor. Bu derslerde katılımcılara söz konusu spor branşı tanıtılarak, o branşı denemesi ve ilgisinin olup olmadığını keşfetmesi amaçlanıyor. Programa katılarak kendisine uygun spor dalı belirlenen Çocuk ve Gençlik Kulübü katılımcılarına, bu projedeki paydaşımız Fenerbahçe Spor Okulları ile birlikte spor okullarının kontenjan ve kapasitesi doğrultusunda eğitim alma tavsiyesi de sunuluyor.

Programın Ayrıntıları

Programın Yapıldığı Yer: Fenerbahçe Spor Okulları Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Kamp Tesisleri

Paydaşlar: Fenerbahçe Spor Okulları

Kimler Katılabilir: Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Katılımcıları ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuk ve gençler katılabilir.

Katılım Şartları

- Programa sadece Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü katılımcıları katılabilir.

- Her katılımcı her spor branşı dersine yalnızca 1 kez katılabilir. Toplamda en fazla 3 branşa katılabilir.

- Program ve takvim Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü sosyal medya hesapları üzerinden ve fenerbahce.org’dan etkinliğin olacağı hafta başında duyurulacaktır.

- Kayıtlar 0 (216) 542 16 71 ve 0 (216) 542 16 93 numaralı telefonlardan yapılacaktır.

- Katılımcılar spor yapmaya engel yoktur sağlık raporunu etkinlik öncesinde almak zorundadır.

- Katılımcı velileri spor yönlendirme programı kayıt formu ve muvafakatnameyi doldurmakla yükümlüdür.

- Programa katılan her katılımcıya programda giymesi için Çocuk ve Gençlik Kulübü tişörtü hediye edilir.

- Her spor dalı için belirlenen spor malzemeleri katılımcıların kendileri tarafından temin edilecektir.

 

Etkinlerimizi takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız:

Facebook: @FenerbahceCocukGenclik

Twitter-Instagram: @fbcocukgenclik

Katılımcıların farklı spor branşlarını denemeleri için Spor Yönlendirme Programı hayata geçirildi. 

Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde aralarında Cimnastik, Futbol, Kürek, Basketbol, Voleybol, Yelken, Atletizm, Masa Tenisi gibi branşların da olduğu 8 farklı branşta 1 saatlik deneme derslerinin yapıldığı programda, yaşam boyu spor bilincinin katılımcılara benimsetilmesinin yanı sıra amatör branşlara da destek olmak amaçlanıyor. Programın orta vadeli hedefi, tüm Türkiye’ye yayılacak proje ile Anadolu’daki çocuk ve gençlerin amatör branşlarla tanışmasına katkı sunmak.

Programın ilk fazı 18 Şubat 2017 - 8 Nisan 2017 tarihleri arasında her hafta sonu 1 branşta deneme dersi yapılacak şekilde planlandı. www.fenerbahce.org, Çocuk ve Gençlik Kulübü internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında her branş ile ilgili yaş grupları ve ders başlangıç saatleri duyuruluyor. 0216 542 16 71-93 numaralı telefonlardan kayıt yaptırabilirsiniz.