Başkanımız Aziz Yıldırım Lüleburgaz ve Çerkezköy’de Pota Kurulan Okulları Ziyaret Etti

Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor. Çerkezköy ve Lüleburgaz’a bir ziyarete gerçekleştiren Sayın Başkanımız, daha önce proje kapsamında pota açılışları yapılan okulları ziyaret etti.

Çerkezköy’e ziyaretinde Başkanımıza Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticileri Miraç Çam, Selma Görencan, Sema Yula, Dernekler Masası Sorumlumuz Murat Boyraz, Kadıköy Şube Başkanımız İlyas Bulcay, Fatih Şube Başkanımız Yahya Uğur, Tekirdağ Dernek Başkanı Hilmi Kıldıran, Çorlu Şube Başkanı Adil Ergün, Malkara Dernek Başkanı Murat Gürbüz, Çorlu Dernek Başkanı Cenk Özkök, Çerkezköy Dernek Başkanı Şahin Baysak, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da eşlik etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım ve beraberindekiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamında bahçesine pota kurulan Çerkezköy Özel Mesleki Eğitim Merkezi ve Kızılpınar İlkokulu'na bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette öğrenciler Başkanımıza büyük ilgi ve sevgi gösterdi. Fenerbahçe ve Ay-yıldızlı bayrakları coşkuyla sallayan öğrencilerle fotoğraf çektiren ziyaret heyeti Çerkezköy ziyaretlerini noktaladı.

Başkanımız, günün devamında Lüleburgaz Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hasan Danış’ın da katılımıyla Lüleburgaz’da bulunan ve proje kapsamında pota kurulan General Ferhat Akat İlkokulu'nda öğrencilerle buluştu. Okulda; tezahüratlar, Türk ve Fenerbahçe bayraklarıyla karşılanan Başkanımız Aziz Yıldırım, öğrencilere imza dağıtarak onlarla fotoğraf çektirdi.

1907 Okul 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Yalova’da pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden ve 0216 542 16 71-93 numaralı telefonlardan kulüple iletişime geçebilir.

 

Çerkezköy’de Proje Kapsamında Pota Kurulan Diğer Okullar

FATİH SULTAN MEHMET İMAM HATİP ORTAOKULU

FEVZİPAŞA İLKOKULU

Lüleburgaz’da Proje Kapsamında Pota Kurulan Diğer Okullar

PROF. DR. NECDET TEKİN İLK VE ORTAOKULU

KOCASİNAN İLKOKULU

EMRULLAH EFENDİ ORTAOKULU

ŞABAN ÖĞÜNÇ İLKOKULU

HÜRRİYET ORTAOKULU