Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Zonguldak’ta Pota Açılışı Gerçekleştirdi

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'müzün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.

Proje kapsamında, Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki Cengiz Topel İlk/Ortaokulu’nun bahçesine kurulan basketbol potalarının açılış töreni Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 24 Mart 2018 Cumartesi günü yapıldı.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, 1907 Okul 1907 Pota Proje Yöneticisi Ezgi Değerli, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Yöneticisi Selin Arı Aktaş, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticisi Alican Kutlu, Zonguldak Dernek Başkanı Turgut Papila, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler ile vatandaşlar katıldı. 

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.

1907 Okul 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı  öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa, Konya, Antalya, Rize, Sakarya, Giresun, Gümüşhane, Samsun, Balıkesir ve Çanakkale’de pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.

Zonguldak’ta Pota Kurulan Diğer Okullar:

ÇATAK ORTAOKULU
AHMET ZEKİ ATALAY ORTAOKULU
ATATÜRK İMAM HATİP ORTAOKULU
AHMET TANER KIŞLALI ORTAOKULU
FATİH İLKOKULU
SİNİTLİ İLKOKULU
KURTLAR ORTAOKULU
BAKACAKKADI DURMUŞ DEMİREL ORTAOKULU
ATATÜRK İLKOKULU
KIZILCAKESE İLKOKULU
SİVRİLER ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
ALPARSLAN ORTAOKULU
ŞEHİT ÖĞRETMEN HAMZA HALİT SÜLÜN İLKOKULU
RÜZGARLIMEŞE İLKOKULU
MERKEZ ÜZÜLMEZ İLK-ORTAOKULU
BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ANADOLU LİSESİ