1907 OKUL 1907 POTA PROJESİ SIKÇA SORULAN SORULAR

PROJENİN AMACI

Bir Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü projesi olan 1907 Okul 1907 Pota Projesi’nin amacı; Türkiye'nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuk ve gençlere, yaşadıkları bölgelerde basketbol sporuna uygun ekipmanların sağlanarak onların sosyal, sportif ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak, sporu ve basketbolu geniş kitlelere yaymaktır.

PROJENİN SOSYAL HEDEFİ

1907 Okul 1907 Pota projesiyle; çocuk ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için basketbola yönlendirmek, sporu bir yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak ve takım olma duygusu ile çocukların birbirleri arasındaki iletişimini güçlendirerek kazanmayı ve kaybetmeyi spor ile öğretmek hedeflenmektedir.

PROJENİN KAPSAMI NEDİR?

Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuk ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula 1 adet basketbol potası kurulması ve 2 adet basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında zemin yenileme desteği verilmemektedir.

1 yıl içerisinde 500.000, 5 yıl içerisinde 2 milyon çocuğu kurulan potalarda basketbol ile tanıştırmak hedeflenmektedir.

PROJE TAKVİMİ

1907 Okul 1907 Pota Projesi Çalışma Takvimi

Sıra

Tarih

İşin Adı

1

15.08.2017

Okulların İlçe Milli Eğt. Müdr.’ne Son Başvuru Tarihi

2

18.08.2017

İlçe Milli Eğt. Müdr.’lerinin İhtiyaç Sahibi Okul Listesini İl Milli Eğt. Müdr.’lerine İletmesi İçin son Tarih

3

25.08.2017

İl Milli Eğt. Müdr.’lerinin illerindeki ihtiyaç sahibi okulların listesini Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’ne İletmesi İçin Son Tarih

4

15.09.2017

Pota Kurulmaya Aday Okulların Belirlenmesi


PROJEYE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İhtiyaç sahibi okullar bağlı bulundukları İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bir başvuru yaparak okullarındaki basketbol potası ile ilgili bilgilendirme yaparak talepte bulunabilir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kendilerine başvuran okul isimlerini liste halinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne aktaracak. Pota kurulmasına aday olacak okul isimleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin FBÇGK’ya gönderecekleri il geneli liste üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında belirlenecektir.

PROJEYE NASIL DESTEK OLUNABİLİR?

Projenin finansmanı Fenerbahçe Kongre Üyeleri, sponsorlar ve büyük Fenerbahçe taraftarının destekleriyle sağlanacaktır. Bu projeyle Türkiye’de her alanda ilkleri başaran Fenerbahçemiz, siz değerli taraftarımızın desteğiyle bir ilke daha imza atarak gücünü bir kez daha ortaya koyacaktır.

Projeye destek olacak taraftarlarımız ihtiyacı belirlenen okullar içerisinden istediği bir okulun pota ihtiyacının karşılanmasını talep edebilir.

İletişim için 0216 542 16 71-93 Mail: cocukgenclik@fenerbahce.org