1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Trakya’daki Pota Açılışları Yapıldı

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'nün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de bahçelerine basketbol potası kurulan okulların açılışları 12 ve 13 Ekim’de yapılan törenlerle gerçekleştirildi.

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün kuruluş vizyonundan hareketle; Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula 1 adet basketbol potası kurulmasını ve 2 adet basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

43 Okula Toplam 50 Pota Kuruldu

Proje’nin lansmanı Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılmıştı. Projenin ilk bölgesel çalışmasında, Silivri'deki Ali Paşa Fethi Erkoç İlkokulu ve Büyük Çavuşlu Ortaokulu'na, Çerkezköy'deki engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Mesleki Eğitim Merkezi ve Kızılpınar İlkokulu'na, Çorlu'daki Furtuni ve İshak Pinhas Ortaokulu'na, Muratlı'daki Mithatpaşa Ortaokulu'na, Lüleburgaz’daki Emrullah Efendi İlk – Ortaokulu ve General Ferhat Akat İlkokulu’na, Pınarhisar’daki Cevizköy Ortaokulu’na ve Edirne Uzunköprü’deki Kırcasalih Atatürk İlk ve Ortaokulu’na kurulan potaların açılışları gerçekleşti.

Açılışlara projeye destek veren bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kongre üyelerimiz ve FBÇGK ekibi katıldı. Törenlerde konuşma yapan katılımcılar, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'nün ve 1907 Okul 1907 Pota Projesi'nin öneminden bahsetti. Konuşmalarda bu proje sayesinde çocukların düzenli spor yapma imkanı bulacağı ve böylece geleceğe daha umutla bakmasının hedeflendiği önemle vurgulandı. 

Açılış törenlerinde öğrencilere Türk bayrakları ve Fenerbahçe bayrakları dağıtıldı. Ellerindeki bayrakları coşkuyla sallayan öğrenciler sık sık Fenerbahçe marşları söyledi. Potaların keyfini çıkarmaya başlayan öğrenciler potalara bol bol atış gerçekleştirdi. Okul yöneticileri Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'ne ve projeye destek veren bölgedeki şube ve dernek yöneticilerine, kongre üyelerine teşekkürlerini iletti.  

Proje hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve destek olmak için 0216 542 1671-93 numaralı telefonlardan ve cocukgenclik@fenerbahce.org  mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.