Basketbol Şubesi > Kadın Takımı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Kadın Takım Yönetim ve Teknik Kadro
- Kadın Basketbol Takımı
- Kadın Basketbol Altyapı
- Fikstür ve Puan Durumları
- Kadın Basketbol Şubesi İletişim Bilgileri
- Basketbol Şubesi Tesisleri
- Kupalar
 

 

30 Eylül 2017 Cumartesi

"Mücadele ettiğimiz her kulvarda şampiyonluk istiyoruz"

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın yeni transferleri Ana Dabovic ve Kia Vaughn, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ve Barış Yalçınsoy’un sunduğu “40+” programına konuk oldu.

Fenerbahçe isminin büyüklüğünün farkında olduklarını dile getiren yeni transferlerimiz, bu forma ile mücadele ettikleri her kulvarda şampiyonluk yaşamak istediklerini de ifade ettiler.

Ana Dabovic: “Büyük bir camiaya geldiğimi biliyorum”

“Fenerbahçe’nin çok büyük bir kulüp, çok büyük bir camia olduğunu biliyorum. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımının da her zaman büyük hedefleri vardır. Ben de bu hedeflere yardımcı olabilme adına Fenerbahçe forması giyeceğim için çok heyecanlıyım. Takıma katıldığım günden itibaren çalışma sürecinin iyi geçtiğini ve takımda da çok iyi bir atmosferin olduğunu söyleyebilirim. Her geçen gün takım arkadaşlarımızla birbirimizi tanımaya başlıyoruz. Antrenmanlarla da daha iyi bir seviyeye geleceğiz. Hedefler doğrultusunda elimden gelenin en iyisini yapacağım.

“Şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız”

“Oyuncular her zaman daha fazlasını isterler, çünkü şampiyon olunduğunda neler hissedildiğini çok iyi bilirler. Kia, daha önce Euroleague’de şampiyonluk yaşadı ve takımda da bu anlamda tek oyuncu. Biz de onun hissettiklerini bu yıl kendi içimizde biz de yaşamak istiyoruz.  Tabii ki de zor bir sezon bizleri bekliyor.  Özellikle bu uzun periyotta sakatlık yaşamamak çok ama çok önemli. Sahaya çıktığımız her maçı taraftar desteğiyle kazanmayı hedefleyeceğiz. Sezon sonunda şampiyonluklara ulaşmak için elimizden geleni yapacağız.”

Kia Vaughn: “Hedefim; şampiyonluklar”

“Fenerbahçe’nin büyük bir takım olduğunu zaten biliyordum. Fenerbahçe Kadın basketbol Takımının hedefi her yıl, özellikle de Euroleague’de Final Four’a kalmak ve bunu son dönemde başardığını görüyoruz. Fenerbahçe’de şampiyonluklar hedefliyorum, istiyorum. Bunun için takım kimyasının da iyi olması gerekiyor. Şu an itibariyle takımdaki arkadaşlık ortamının iyi olduğunu düşünüyorum. Takım kimyası iyi olursa bunun da parkeye olumlu yansıyacağına inanıyorum.”

“Fenerbahçe forması altında şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Kendi basketbolumu da geliştirmeyi planlıyorum ve bu anlamda potansiyele sahip oyuncularla birlikte oynayacağım için kendimi mutlu hissediyorum.”
 

İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar