Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Yönetim ve Teknik Kadro
- Erkek Basketbol Takımı
- Fikstür ve Puan Durumları
- Erkek Basketbol Altyapı İdari ve Teknik Kadro
- Erkek Basketbol Altyapı Kadrolar
- Basketbol Arşivi
- Erkek Basketbol Özel
- İletişim Bilgileri
- Basketbol Şubesi Tesisleri
- Ülker Spor ve Etkinlik Salonu
- Ülker Spor ve Etkinlik Salonu İle İlgili Bilgiler
 

 

31 Aralık 2011 Cumartesi

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu İle İlgili Bilgiler

İstanbul Anadolu yakasının en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Ataşehir’de bulunan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, 15.000 kişi kapasitesi, son teknoloji ürünü altyapısı, konforlu locaları ile Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın maçlarına ve dünya yıldızlarının sahne şovlarına ev sahipliği yapmaya hazır.

Yıldız Holding sponsorluğunda hayata geçirilen Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nun projesi; dünyada ve Türkiye’de birçok yapıya imza atan Design Development Group tarafından hazırlandı.

2008 yılında yapımına başlanan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu toplam inşaat alanı 67.000 m², ana salon iç yüksekliği 28 metre. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nun tavan çekme kapasitesi, salona giriş yapılan alanların büyüklüğü, içeriye birçok tır girebilmesi de dünya çapında prodüksiyonların burada yapılabilmesini sağlıyor. 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu birçok uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapabilecek.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, 15.000 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı Bruschetta, VIP alanları, saha içi koltukları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.
Planlama aşamasında her türlü detayın düşünüldüğü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nun iç mekan reklam alanları Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Tribünleri dolaşan 360 derece led kuşağı, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile sponsorlarına hayallerindekini gerçekleştirebilecekleri iletişim alan ve olanakları sunuyor.
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu sadece basketbol maçlarına değil dünya yıldızlarının sahne şovlarına, konserlere, aile gösterilerine de ev sahipliği yapacak.


http://www.ulkersportsarena.com adresinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adres : Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Batı Ataşehir
E-Posta : info@ulkersportsarena.com
T. : 0216 687 21 00
F. : 0216 687 21 00