Atletizm Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Atletizm Şubesi İdari ve Teknik Kadro
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ BAYANLAR) SPORCULARI
- İletişim Bilgileri
- Atletizm Şubesi Tesisleri
 

 

02 Ekim 2007 Salı

Maraton Başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü 100. yıl etkinlikleri sürüyor. 100. yıl etkinlikleri kapsamında spor kültür ve sosyal aktiviteler konusunda çeşitli organizasyonlara imza atan kulübümüz, Rusya Ultramaraton Birliği ile ortaklaşa düzenlediği Rusya – Türkiye Dostluk Süper Maraton'u, Kızıl Meydan girişi önünde yapılan törenin ardından verilen startla başladı.

Törene, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent ve Başkanımız Aziz Yıldırım ile yöneticilerimizin yanı sıra kulübümüz yetkilileri, taraftarlarımız, Rusya'nın spor bakanlığı, atletizm federasyonu ve olimpiyat komitesi yetkilileri katıldı.

Konuşmaların ardından, organizasyon bayrağının çevresinde toplanan Türk ve Rus atletler, ellerinde Türkiye, Rusya ve Fenerbahçe Kulübü'nün bayrakları ile koşuya başladı.

Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Türk-Rus İş Konseyi Başkanı Turgut Gür ve organizasyon teknik direktörü Osman Atakan Tekin'in de koşacağı maratonun start ekibinde Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin de bulundu.
20 Ekim'de İstanbul'da sona erecek toplam 3 bin 500 kilometrelik maratonda 14 Rus, 14 de Türk Sporcu koşacak.

Rusya ve eski SSCB'nin toplumsal ve siyasal tarihinde önemli bir yere sahip olan Kızıl Meydan'ın önünden verilen startın ardından başlayan maratonda atletler, Rusya'nın çok sayıda şehrini geçerek Karadeniz'deki Sochi kentine ulaşacak.

Sochi'den Trabzon'a feribotla geçilerek devam edilecek maraton, Türkiye'de Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Yalova, İzmit güzergahı izlenerek 18 gün sonra 20 Ekim'de İstanbul'da tamamlanacak.

Kulübümüz adına konuşan Başkan Vekilimiz Nihat Özdemir, 100. yıl kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonla bir ilke imza attığımızı ifade etti.

Törende yapılan diğer konuşmalarda, Türkiye ile Rusya arasında spor, sanat ve kültürel alanda ilişkilerin düzenlenecek başka organizasyonlarla devam ettirileceği vurgulandı.

Tören ve startın ardından Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticiler ve taraftarlar, Kızıl Meydan'daki Lenin'in mozalesini ziyaret etti.

 

İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar