Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Fenerbahçe Doğuş Yelken Antrenörleri
- Laser Sınıfı Sporcu Listesi
- 420 SINIFI
- FİNN Sınıfı
- 470 SINIFI
- -Pirat Sınıfı Sporcu Listesi
- Optimist A Sınıfı Sporcu Listesi
- Optimist B Sınıfı Sporcu Listesi
- Optimist C Sınıfı Sporcu Listesi
- -BAŞARILAR
- Fenerbahçe Doğuş Yelken Haberleri
- Fenerbahçe Doğuş Yelken Hakkında
- İletişim Bilgileri
 

 

15.7.2017
Deniz - Ateş Çınar’dan 470 Dünya Şampiyonası’nda Tarihi Başarı
7-15 Temmuz tarihlerinde Yunanistan'da düzenlenen 470 Dünya Şampiyonası, bugün sona erdi.

Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcularımız Deniz-Ateş Çınar, 72 ekibin yarıştığı 12 yarışın ardından genel klasmanda dünya 5.'si olarak Türkiye tarihinde bir ilke imza attılar.

Ülkemizi yelkende başarıyla temsil eden millilerimizi tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Deniz ve Ateş Çınar yarışın ardından resmi internet sitemize yaptıkları açıklamada; “Çok mutluyuz, ülkemiz adına gururluyuz. Hedefimiz zirveydi ancak genel klasmanda elde ettiğimiz Dünya 5.’liği de bizim için ülkemiz için çok önemli bir başarı. Şimdi hedefimiz aynı zamanda Tokyo 2020 için de eleme yarışı olan 2018-470 Dünya Şampiyonası'nda birincilik ve Tokyo için başarıyla yolumuza devam etmek olacak. Bu başarıda emeği geçen, bizi destekleyen, yanımızda olan Türkiye Yelken Federasyonu'na, Kulübümüze ve sponsorumuz Doğuş Grubu'na teşekkür ederiz” dediler.

Fenerbahçe Doğuş Yelken Sorumlusu Selma Rodopman ise resmi sitemize yaptığı açıklamada, “Milli sporcularımızı tebrik ediyorum; bu başarı Türkiye'de bir ilk. Deniz ve Ateş Çınar ekibimize katıldıktan sonra kısa sürede inanılmaz bir mesafe katettiler. Ekip olarak çalışmalarımızın meyvelerini alıyoruz. Onların bu başarısı ülkemiz, kulübümüz ve sponsorumuz Doğuş Grubu için büyük bir gurur kaynağı. 2020 Olimpiyatları’nda hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.