FBSYD Koşuları Organizasyonu Başlıyor

03 Ocak 2018 Çarşamba
Hedefi yardımlaşma olan Fenerbahçeli Sporcular Derneği; toplumu buluşturup sosyal, sportif ve sağlıklı yaşamlarına destek olmak ve aynı zamanda Fenerbahçe sevgisini aşılamak amacıyla FBSYD Koşuları organizasyonunu düzenliyor.

New York Maraton Koşucuları Kulübü koordinasyonunda ve Dünya Maraton Birliği tarafından desteklenen “Küresel Koşu Günü”nü ülkemizde organize eden Fenerbahçeli Sporcular Yardımlaşma Derneği yeni bir projeye imza atıyor.

Ocak-Mayıs 2018 döneminde pazar günleri Kadıköy, Fenerbahçe-Bostancı sahil yolu parkurunda 2 saat süreyle açık havada hafif tempolu koşu (Jogging), atletik ve fitnes türünde sportif aktivite şeklinde gerçekleştirilecek FBSYD Koşuları organizasyonu, 15 yaş üzeri kadın-erkek herkese açıktır ve katılım ücretsizdir.

Fenerbahçe Televizyonu ve Fenerbahçe Radyosu tarafından da desteklenmekte olan ve zaman zaman ünlü isimlerin de yer alacağı FBSYD Koşuları organizasyonuna kayıt işlemleri; telefon, e-posta ve internet aracılığıyla ücretsiz olarak yapılacaktır. Ayrıca Fenerbahçeli Sporcular Derneği Facebook sayfasından gönderilecek özel mesajla da kayıt işlemi gerçekleştirilecektir: https://www.facebook.com/Fenerbah%C3%A7eli-Sporcular-Derne%C4%9Fi-Association-of-Fenerbah%C3%A7e-Athletes-1636421673283197/

Kayıt önceliği sırasına göre göğüs numarası verilecek ve bu numara dönem süresince aynı kişinin olacaktır. "Küresel Koşu Günü" için kayıt yaptırmış olanların sadece isim-soyisim bildirmeleri yeterlidir.

En kısa zamanda (14 veya 21 Ocak) başlaması planlanan “FBSYD Koşuları” organizasyonunun başlayacağı gün ve saat daha sonra açıklanacaktır.

Organizasyonun uygulanma şekli:

a) Aktivitenin başlangıç noktası ve saati katılımcılara ve destekçi kurumlara iki gün önceden Facebook ve e-posta ile bildirilecektir.
b) Katılımcıların aktivite alanına geliş ve dönüşleri kendi imkanlarıyla olacaktır.
c) Katılımcılar spor kıyafetlerini ve içeceklerini kendileri temin edeceklerdir.
d) Aktivite çok yavaş tempoda 15 dakikalık ısınma hareketleriyle başlayacaktır.
e) Isınmayı takiben, yaş gruplarına göre çeşitli atletik yarışmalar yapılacaktır.
f) Yarışmalar sonrası herkes kendi temposunda en fazla 10 km koşacaktır.
g) Katılımcılar istedikleri km’de koşuyu bırakıp yürüyüşle devam edebileceklerdir.
h) Koşu sonunda 5 dakikalık dinlenmeyi takiben yapılacak fitness egzersizleriyle sportif aktivite sona erecektir.
i) Aktivite sonunda sponsorların hediyeleri kura ile katılımcılara takdim edilecektir.
j) Fenerbahçe Televizyonu ve Radyosu çekimler ve röportajlar yapıp özel programda yayınlayacaktır. www.fenerbahce.org/fbtv