Melih Mahmutoğlu: "Maça gelen taraftarlarımızın coşkulu olmasını bekliyoruz"

02 Ocak 2018 Salı
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın kaptanı Melih Mahmutoğlu, Turkish Airlines EuroLeague 16. haftasında 5 Ocak Cuma günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynayacağımız Baskonia Vitoria Gasteiz maçı öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu.

Sözlerine, Fenerbahçemizin mücadele ettiği tüm branşlarda kupalar ve şampiyonluklarla dolu bir yıl geçirmesini dileyerek başlayan Melih Mahmutoğlu, Cuma günü oynayacağımız Baskonia maçı öncesinde de taraftarlarımıza çağrıda bulundu.

Taraftarımızın coşkusuyla parkede daha iyi oynayan ve savaşan bir Fenerbahçe Doğuş olduğunu ifade eden kaptan Melih Mahmutoğlu, “Öncelikle herkesin yeni yılını kutluyorum. İnşallah herkes için sağlıklı, mutlu, huzurlu; bizim için de başarılarla ve kupalarla dolu bir yıl sezon olur. Kulübümüz ve tüm branşlarımız için de bol kupalı bir sezon olmasını diliyorum. EuroLeague maçlarına değinecek olursak da, son zamanlarda istemediğimiz şekilde maçları kaybediyoruz ama biz yine de iyi bir durumdayız. İyi oyunumuzla neler yapabileceğimizin de farkındayız. Cuma günü Baskonia’yı konuk edeceğiz. Deplasmanda oynadığımız maçı kazanmıştık ve burada da tekrardan bir galibiyet serisine başlamak istiyoruz. Yeni yılın ilk maçı olması sebebiyle de seyircimize bir galibiyet armağan etmek istiyoruz. Takım kaptanı olarak da bir çağrı yapmak istiyorum; herkes maça geliyor ama coşkulu bir taraftar olmasını diliyoruz. Çünkü onlar burada ne kadar coşkulu olursa olsun biz her zaman onlarla daha iyi ve coşkulu oynayan, savaşan bir takım oluyoruz. Umuyorum ki, Cuma günü yeni yılla birlikte bu şekilde Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı olarak bir dönüş sağlarız. Salonu tamamen dolu görmek istiyoruz, çünkü bu takım bunu hak ediyor. Taraftarımız her zaman her yerde bize destek oluyor ama özellikle Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndaki o ateşli taraftarı tüm dünya gördü, tüm Avrupa gördü. Tekrardan göstermek dileğiyle…” dedi.