Roberto Soldado: "Güzel bir skor oldu"

27 Aralık 2017 Çarşamba
Profesyonel Futbol Takımımızın İstanbulspor karşısındaki 2 golünü de kaydeden İspanyol oyuncu Roberto Soldado, iyi bir skor elde ettiklerini söyledi.

Yayıncı kuruluşa ilk olarak maçla ilgili konuşan Soldado, “Karşımızda sahaya çok iyi yayılan bir rakip bulduk. Çok iyi bir organizasyonları vardı. Bize istediğimiz alanları oluşturma fırsatları bırakmadılar. Rakibimizin bu kadar direnç göstermesi golü bulmak için bizi etkileyen noktalardan biriydi. Belki fizik olarak düşüşe geçtiler ve bu süreçte golü bulduk. Tam o düşüşe geçmeye başladıkları zamanda oyuna girdim ve golü atmayı başardım. Güzel bir skor oldu” dedi.

Daha sonra ilk yarıyla ilgili değerlendirme yapan Soldado, “İnişli çıkışlı bir ilk yarı oldu. Aslında çok fazla yeni oyuncunun geldiği ve birçok oyuncunun takımdan ayrıldığı dönemde her kulüpte normaldir böyle dönemler olması. Zorlu bir başlangıç olacağını biliyorduk. Daha sonra sonuç ve oyun anlamında daha iyi noktaya geldik. Her geçen gün birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Ben de yeni bir ülkeye, yeni bir takıma geldim. Buraya adapte olmam gerekiyordu. Birçok yeni arkadaşımız vardı, her geçen gün birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Ligin ikinci yarısında uyumumuzu daha üst noktaya taşıdıkça, takım olarak yapmak istediklerimizi daha iyi anladıkça ve sahaya yansıttıkça çok daha iyi noktalara geleceğiz” ifadelerine değindi.