İzzet Ünver ile Ferhat Akdeniz’in Maç Önü Görüşleri

19 Aralık 2017 Salı
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. hafta müsabakasında 20 Aralık Çarşamba günü (yarın) İtalyan ekibi Sir Colussi Sicoma Perugia ile  Burhan Felek Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Maç öncesi Resmi Sitemize konuşan Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın başarılı isimlerinden İzzet Ünver ve Ferhat Akdeniz, galibiyet için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Karşılaşmanın zorluğuna dikkat çeken ikili, taraftarları da maça çağırdılar. 

İzzet Ünver: "Büyük mücadele olacak"

İtalyan ekibinin iyi oyunculardan kurulu başarılı bir takım olduğunu belirten milli smaçör İzzet Ünver, "Perugia’nın oyuncu kalitesinin farkındayız. Avrupa’nın ve dünyanın en iyi oyuncularına sahipler. İtalya Ligi’nde de ilk üç takım arasında yer alıyorlar. Bu da bunun bir göstergesi. İtalya Ligi,  Dünya’nın en iyi ligi. Çok yetenekli oyunculara sahipler. Ama bizler de bunun farkındayız. Çok büyük bir mücadele olacağının bilincindeyiz. Bu doğrultuda da taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Ev sahibi avantajımızı kullanmak istiyoruz. Umarım her şey dilediğimiz gibi olur. Şansın bizim yanımızda olduğu bir gün olur. Hazırlıklara gelirsek de iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Herkes maçın ciddiyetinin bilincinde. İçinde bulunduğumuz şartlarında bilincindeyiz. Sonuçta sezona iyi bir başlangıç yapıp devamını getirememiştik ama bu maçla birlikte çıkışa geçmek istiyoruz. Umarım istediğimiz, amaçladığımız sonucu elde ederiz" dedi.

Ferhat Akdeniz: "Elimizden geleni yapacağız"

Başarılı orta oyuncu Ferhat Akdeniz de rakibe saygı duyduklarının altını çizerken, puan ya da puanlar almak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ferhat, "Çarşamba günü (yarın) Perugia maçımız var. Şampiyonlar Ligi’ndeki ikinci maçımız. Türkiye Kupası’ndan döndüğümüz için çok ağır bir tempo ile hazırlanamıyoruz. Kendimizi yenileme adına bir şeyler yapıyoruz. Bugün son antrenmanımızı yapıp, maç saatine kadar bekleyeceğiz. Rakibe gelecek olursak, Perugia, kulüp bazında dünyanın en iyi takımlarından biri ve onlara çok büyük saygı duyuyoruz. Voleybol bir takım oyunu ve sahada oynanıyor. Sahaya çıkıp, elimizden gelenin en iyisini verip, puan ya da puanlar almaya çalışacağız. Taraftarlar da bizim için çok önemli. Bizi desteklerlerse onlar her zaman bizim için itici bir güç. Onları salona davet ediyoruz" diye konuştu. 
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

İzzet Ünver ile Ferhat Akdeniz’in Maç Önü Görüşleri İzzet Ünver ile Ferhat Akdeniz’in Maç Önü Görüşleri İzzet Ünver ile Ferhat Akdeniz’in Maç Önü Görüşleri