"2. Fenerbahçe Küresel Koşu Günü" Etkinliği Kayıtları Açılmıştır

11 Aralık 2017 Pazartesi
New York Maraton Koşucuları Kulübü Koordinasyonunda ve Dünya Maraton Birliği tarafından desteklenen "2. Fenebahçe Küresel Koşu Günü" etkinliğinin kayıtları açıldı.

Türkiye'de sadece Fenerbahçeli Sporcular Yardımlaşma Derneği tarafından organizasyonu yapılan "Küresel Koşu Günü",  Osman Atakan Tekin’in koordinatörlüğünde Fenerbahçe Spor Kulübü Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’yle Faruk Ilgaz Tesisleri arasındaki 3.25 kilometre mesafeli parkurda 9 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de koşulacak. Kadın - erkek herkese açık olan bu organizasyona hızlı tempoda yürüyüşçüler de katılabilecek.

İnsanları spora teşvik etmek amacıyla Fenerbahçeli Sporcular Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan ve katılımcıların ücretsiz olarak yer alabileceği "2. Küresel Koşu Günü" etkinliğiyle ilgili başvuru detayları ise şöyle:

Kayıt için istenen bilgiler:

1) İsim-Soyisim / Name-Surname 
2) Doğum Tarihi    gg.aa.yyyy  /  Date of Birth    dd.mm.yyyy 
3) Telefon 
4) E-posta / E-mail 
5) Adres

Ücretsiz kayıt için istenen bilgileri maratonturk@hotmail.com mail adresine gönderiniz.

NYRR (New York Road Runners) koordinasyonunda, AIMS (Dünya Maraton Birliği) tarafından da desteklenen “KÜRESEL KOŞU GÜNÜ” (GLOBAL RUNNING DAY) Haziran 2017'de dünya çevresinde Türkiye dahil 187 ülkede 1.5 milyon kişi tarafından koşarak kutlanmış, ülkemizde ise Fenerbahçeli Sporcular Yardımlaşma Derneği tarafından organizasyonu yapılmıştı.