Fenerbahçe Çorum Basketbol Okulları Sorumlusu 2016 Fair Play Ödülüne Layık Görüldü

30 Kasım 2017 Perşembe

Fenerbahçe Çorum Basketbol Spor Okulu yetkilisi ve antrenörü Yaşar Yılmaz, Sportif Fair Play Kariyer dalında, 2016 Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Kutlama Mektubuna layık görüldü.

Fenerbahçe Çorum Basketbol Spor Okulu yetkilisi ve antrenörü Yaşar Yılmaz, 20 Kasım Pazartesi günü Ataköy Olimpiyat evinde yapılan ödül töreninde, “Örnek Spor ve Saha Ahlakı, Gerçek Sporcu-Yönetici Ruhuyla ve Üstün Başarıyla Sürdürdüğü Çalışmalar, Türk Sporuna Fair Play Anlayışıyla Verdiği Hizmetler İçin”  Sportif Fair Play Kariyer dalında layık görüldüğü 2016 Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Kutlama Mektubu ödülünü teslim aldı.

Yaşar Yılmaz, Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Sema Kasapoğlu'nun elinden ödülünü aldı. Ödülünü aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada Kadeş Barış Antlaşması’ndan bahsederek yaşamımızın her alanında barış kardeşlik ve dostluğun önemine dikkat çeken Yılmaz, çalışmalarında emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

Antrenörümüz Yılmaz'ı sporcularından ITÜ'de öğrenimini devam ettiren Gökhan Büyükkurt ve pilot Erdinç Aras, çalışma arkadaşlarından Abdurrahman Türker ve ailesi yalnız bırakmadı. Başarısından dolayı Yılmaz’ı tebrik eden FIBA başkanı Turgay Demirel, Milli Basketbolcu Işıl Alben, Olimpiyat Şampiyonu Ahmet Ayık Fair Play komisyon üyesi Semra Demirer bu güzel günün anısına Yaşar Yılmaz’la fotoğraf çektirdiler.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar