Nabil Dirar: "Bizim için çok önemli bir galibiyet"

19 Kasım 2017 Pazar
Demir Grup Sivasspor karşısında takımımızın ilk golünü kaydeden Nabil Dirar, “Bizim için çok önemli bir galibiyet” dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Nabil Dirar, “Son iki maçta kazanmak üzereyken son dakikada yediğimiz gollerle istediğim skorları alamadık. O akşamların ardından bu akşam bizim için yine önemli bir maça çıktık. Ve o maçlar kafa olarak sizi etkiliyor. Dün akşam Galatasaray’ın maçı vardı ve Galatasaray’ın aldığı mağlubiyet bizi motive etti. Onları tekrar yakalayabileceğimizi gördük. Başımızı öne eğmeden yola devam edebileceğimizi gördük. Onlarla şampiyonluk yarışına sonuna kadar devam edebileceğimizi gördük. Bu düşünceyle sahadaydık.” dedi.

Rakip karşısındaki istekli oyunun skora yansıdığını da ifade eden Dirar, “Bu akşamki maça çıkmadan önce yeterince puan kaybettik. Çok sayıda bireysel hatalarımız da oldu. Golleri yediğimizde başımızı çabucak öne eğdiğimiz gördük. Oyunu kontrol etmeye çalıştığımız dakikalarda golleri kalemizde gördüğümüzü gördük. Ancak bu akşam sahaya çıkarken çok enerjik olma düşüncesiyle sahadaydık. Rakibimize baskı yapmak ve agresif olmak istiyorduk. Galip gelen tarafın biz olacağını göstermek istiyorduk. İstediğimiz agresifliği gösterirsek o zaman fark yaratırız. Biz Fenerbahçe’yiz. Kendi sahamızda oynuyoruz ve böyle mücadelede edersek farkımızı ortaya koyarız. Kendi sahamızda oynadığımız maçlarda 1-0’dan farklı skorlar da almalıyız, bu akşam da böyle oldu.”şeklinde  konuştu.