Selma Altay Rodopman Uluslararası Yelken Federasyonu Yıllık Toplantısında

13 Kasım 2017 Pazartesi

Tüm dünyada yelken sporunun en yetkili kuruluşu olan Uluslararası Yelken Federasyonu, yıllık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Uluslararası Yelken Federasyonu Asbaşkanı Nadine Steiger, Kadın Forumu Başkanı Elena Papazoğlu ve yelkende söz sahibi pozisyonlarda olan katılımcıların olduğu toplantıda Uluslarası Yelken Federasyonu’nun Kadın Forumu Başkan Yardımcısı ve Okyanus/Açık Deniz Komitesi Üyesi Fenerbahçe Doğuş Yelken Sorumlumuz Selma Altay Rodopman ve EUROSAF Abaşkanı ve Uluslararası hakem Pınar Coşkuner Genç yer aldı. Toplantıya, Türkiye’yi temsilen Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak da katıldı.

Yelken sporunda kadınların etkin ve başarılı olmaları, hem sporcu hem de Yönetim kadrolarında olarak görev almaları için fikirlerin paylaşıldığı ve hareket planının hazırlandığı toplantıda, yelkende aktif olan kadın sporcuların da desteklenmesi kararı alındı.


Erkek egemen bir spor branşı olan yelkende kadınların hem nitelik hem de nicelik olarak söz sahibi pozisyonlarda, başarılı yerlerde olmalarının önemine vurgu yapılan buluşmada; üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin Yelken sporunda daha aktif şekilde yer alması adına fikir alışverişleri yapıldı.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar