ÇANAKKALE ZAFERİ 102.YIL YARIŞLARI YAPILDI

20 Mart 2017 Pazartesi
Çanakkale Zaferi'nin 102. yılı anısına İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 18-19 Mart Çanakkale Zafer Kupası yarışları tamamlandı.

2017 sezonunun ilk yarışı olma özelliği taşıyan yarışlar, 18 Mart Cumartesi günü Kalamış-Tuzla, 19 Mart Pazar günü ise Tuzla-Kalamış rotasında gerçekleştirildi.

Rüzgar, yağmur ve havasızlık gibi bir çok hava koşulunun yaşandığı ve ekiplerin oldukça zorlu şartlarda yarıştığı yarışlara, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemiz, 3 tekne ile katıldı.

İrc 0 kategorisinde, Fenerbahce 1-Turkcell teknemiz, Eren Özdal koçluğunda 5-1 dereceleri ile kendi klasmanında 2.; aynı kategoride Fenerbahce 2-Ford Otosan teknemiz, Oğuz Ayan koçluğunda 3-3 dereceleri ile kendi klasmanını 3. tamamlamayı başardı.

İrc 3 kategorisinde ise Türkiye'nin ilk ve tek, uzun soluklu kurumsal kadın yelken takımı olan Fenerbahçe 3-Ford Otosan teknemiz, 10-4 dereceleri ile Halil Savaş koçluğunda kendi klansmanını 8. tamamladı.

Çanakkale Zaferi'ni, 102. Yılının anıldığı ve kutlandığı yarışlar vesilesiyle bir kez daha anarken; Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin takımlarını ve yarışlara katılan tüm ekipleri tebrik ederiz.