ŞUBAT SAYISI YİNE DOPDOLU

Fenerbahçe Dergisi’nin 144 no’lu Şubat 2015 sayısı;Başkanımız Aziz Yıldırım’ın evinde yapılan röportajdan çok özel bir kare ve“Temsilci üye Başkan olabilir”sloganlı kapağıyla bayilerdeki yerini aldı.

Derginiz, bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında bir poster hediye ediyor. Bu ayki posteriniz; profesyonel futbol takımımızın başarılı oyuncusu Alper Potuk’a ait.

Şubat 2015 itibariyle yayın hayatındaki 13. yılına giren Fenerbahçe Dergisi, “Türkiye’nin en çok okunan dergisi” olmaya devam ediyor. Sadık birer okuyucumuz olan Büyük Fenerbahçe Taraftarı’na teşekkür ederiz.

Öte yandan; Fenerbahçe E-Dergi App Store ve Google Play’de yurt dışı aboneleri için yayında! Kulübümüzün, 2003 yılından itibaren yayında olan; Fenerbahçe’ye dair içeriksel ve görsel tüm bilgileri, her ay milyonlarca taraftarımıza ulaştıran ve taraftarlarımız ile Kulübümüz arasında sıkı bir bağ oluşturan Fenerbahçe Dergisi’nin E-Dergi uygulaması, yurt dışındaki taraftarlarımızca büyük ilgi gördü. App Store ve Google Play’de taraftarlarımıza sunulan Fenerbahçe E-Dergisi’ni siz de yüklemeyi unutmayın!

Dergimiz sayfalarında ayrıca Fenerbahçe Sosyal Medya Servisi tarafından hazırlanan özel videoları, QR kodları mobil cihazınıza okutarak izleyebilirsiniz.

Fenerbahçe Dergisi’nin Şubat sayısından çarpıcı başlıklar:

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Dergimize verdiği röportajın tam metni için şu linke tıklayabilirsiniz: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=43510

• Hedef 1 Milyon Üye Projesi organizasyonları sürüyor

Kulübümüzün dev projesi “Hedef 1 Milyon Üye” ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor. Başkanımız Aziz Yıldırım, proje kapsamında Türkiye’yi karış karış geziyor; şube açılışları gerçekleştiriyor; üyelikle ilgili soruları cevaplandırıp projenin Fenerbahçe’nin aydınlık geleceği için neler vaad ettiğini bir bir anlatıyor; herkese üye olmaya davet ediyor… Proje kapsamında Ocak ayı içinde gerçekleşen Silivri, Kapalıçarşı, Kütahya, Konya ve Edirne gezilerine dair tüm detaylar derginizde…

•Raul Meireles: “Şampiyon olmak için hazırız” 

Antalya’daki devre arası kampında konuştuğumuz profesyonel futbol takımımızın Portekizli oyuncusu Raul Meireles, ikinci yarıdaki zorlu mücadeleler için takım olarak tamamen hazır olduklarını vurgularken taraftarımızı da tribünlere çağırdı. Fenerbahçe’de kontratının sonuna kadar kalmayı planladığını söyleyen oyuncumuz, şampiyonluk ve yabancı kuralına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Galatasaray’a karşı deplasmanda oynadığımız karşılaşma, benim için çok iz bırakan bir karşılaşma oldu. Maçtan sonra konuşulanların ve verilen tepkilerin, sahada olanlarla çok fazla örtüşmediğini düşünüyorum.

02: Hedefimiz çok net. Motivasyonumuz da bu doğrultuda çok net; inişli çıkışlı değil. Zaten son derece tecrübeli oyunculardan oluşan bir takımız ve sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışıyoruz. Aynı zamanda çalışmayı çok seven genç oyuncularımız var. Bu yüzden motivasyon bizde hiçbir zaman eksik olmaz.

03: Chelsea’da oynadığım dönem, milli takım kampındayken son dakika Fenerbahçe’ye imza attım. O imzayı attığım için çok mutluyum. Çok önemli ve doğru bir imza attığımı düşünüyorum. Kendimi bu ailenin bir parçası olarak hissediyorum. Çok tutkulu taraftarlara sahip olan bir kulüp. Fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe’yi adeta bir dine inanır gibi yaşıyor. Burada çok mutluyum. Kontratımın sonuna kadar burada kalmak istiyorum. Bu takım için en iyisini yapmaya çalışıyorum.

04: Fenerbahçe gibi büyük bir takım için bu kadar uzun bir süre Avrupa’da oynamamak çok üzücü bir durum. Bu yıl bu nedenle ligde şampiyon olmak çok önemli. Tüm taraftarlarımız, tüm oyuncularımız bunun bilincinde. Çünkü Avrupa’daki maçlar her zaman en güzel ve en üst düzey maçlardır. Avrupa’da oynamak için her şeyi yapacağız.

05: Türk futbolu gerçekten ilgi çekici. Türkiye’ye gelmek, futbol oynamak isteyen birçok yabancı oyuncu var. Türkiye’nin kendini daha iyi noktalara getirmek için elinde her şeyi var. Büyük bir futbol kapasitesi var. Bu kuraldan sonra ne olacağını yaşayarak göreceğiz.

06: Kariyerim boyunca kazanmış olduğum kupalardan ve yapmış olduğum çalışmadan çok mutluyum. Yoluma bu hırsla devam etmek istiyorum. Öte yandan; futbolda kazanılan en büyük kupa, en büyük kazanç; arkadaşlıktır diye düşünüyorum. Benim en büyük hedefim de hayatım adına; böyle güzel arkadaşlar kazanabilmek oldu.

07: Etrafımdaki insanlarla eğlenmeyi, mutlu olmayı çok seviyorum. Eğer neşe olmazsa yaptığım işte ve hayatın her anında, yaptığım işten keyif almazsam yaptığım şeyi yapmamın hiçbir anlamı kalmaz. Hatta hayatın bir anlamı da kalmaz bence.

08: Ligin ilk yarısında oynadığımız karşılaşmalarda stadımız dolu değildi maalesef. Fenerbahçe Stadı’nın dolması bizim için çok önemli. İkinci yarıda onların enerjisiyle gücümüze güç katmak istiyoruz. Tüm arkadaşlarımla beraber her gün takımın hedeflerine ulaşmak için çok çalışıyoruz. Bu takım, kazanmak hedefiyle kurulmuş bir takım.

• Yüksek Divan Kurulu toplandı; 2. Yarı için Kombine Kart satış bilgileri; Kuyt Ailesi’nin muhteşem yılbaşı partisi, Futbol Altyapı ile basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, faaliyetler, müsabaka ve şampiyona sonuçları “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

• Devre Arası Antalya Kampı’ndan çok özel haberler Tam 26 Sayfa olarak derginizde…

4. yıldız yolunda kalan tüm maçlar final havasında geçecek. Takımımız için her maç aynı zorlukta ve galibiyet hedefleniyor. Bu doğrultuda; İsmail Kartal ve ekibi yönetimindeki takımımız, Antalya’da çok sıkı bir kamp dönemi geçirdi. Günde iki antrenmanla çok zorlu etaplardan oluşan bir idman programını tamamlayan oyuncularımız, kalan boş vakitlerini ise yine spor ve rekabet içeren aktivitelerle değerlendirdiler. Yağmur ve fırtınalı havayla başlayan kamp dönemi, daha sonra kış güneşini de en iyi şekilde hissettirdi. Antalya ilimiz ve Regnum Carya Golf Resort Otel yetkilileri, devre arası kampı için takımımıza en ideal ortamı sundu.

Takım ruhunu pekiştirdiler

Devre arası kampını Antalya’da tamamlayan profesyonel futbol takımımız idmanlardan arta kalan boş vakitlerini çeşitli aktivitelere katılarak değerlendirdiler. Takım ruhunu pekiştirici nitelikte olan bu aktiviteler; yine spor içerikli, rekabete dayalı ve bol eğlenceliydi. Bowling, plaj voleybolu, ayak golfü oynayan futbolcularımızın antrenman dahilinde oynadıkları mendil kapmaca oyunu da görülmeye değer kareler ortaya çıkardı.

Vahşi Batı’da stres attılar

Oyuncularımız, boş vakitlerindeRegnum Carya Golf Resort Otel’in oyun salonuna sıkça uğradılar. Buradaki 3 boyutlu oyun alanı oyuncularımızın favorisiydi. Özel koltuklarda oturan oyuncularımız, 3 boyutlu gözlüklerini takarak ellerindeki özel tabancayla trene binen haydutları isabetli atışlarla düşürdüler.

• Onur Tuncer’in kaleminden profesyonel futbol takımımızın maç yorumları, istatistiki verilerle birlikte derginizde!

• “Bir Milyon’dan Biriyim” adlı yeni röportaj köşemizde konuk; 90 yaşında Kulübümüze üye olan Sayın Seniha Taktak.

“Türkiye’de değişmeyen tek şey; Fenerbahçe sevgisi”

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Bu projenin kulübün maddi yapısına çok önemli ve kalıcı katkı yapacağına inanıyorum. Yüz binleri bir araya getirerek manevi gücün de bir göstergesi olacağını, Fenerbahçe’nin büyüklüğünü herkese göstereceğini düşünüyorum.

02: Ben Atatürk’ü görebilme şansına erdim. Türkiye’de hemen her şey değişti ve değişiyor. Değişmeyen Fenerbahçe sevgimiz. O artarak devam ediyor. Bir 90 sene daha yaşama şansım olsaydı yine Fenerbahçeli kalırdım.

• Quanitra Hollingsworth: “Fenerbahçe’de parola her şeyi kazanmak”

Kariyeri başarılarla dolu olan, Euroleague şampiyonluğu ve WNBA deneyimi bulunan, 2012 yılında Türk vatandaşlığına geçen ve 2013 yılından beri formamızı terleten başarılı pivotumuz Quanitra Hollingsworth, “Fenerbahçe ismi telaffuz edildiği zaman mücadele edilen her kulvarda şampiyonluk hedefi ortaya çıkıyor. Parola çok basit; her şeyi kazanmak. Bu asla değişmez. Tüm oyuncular Fenerbahçe için farklı ve önemli rollere sahip olduklarını bilmek zorundalar.” diyor. Q’yu daha yakından tanıyoruz.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Taraftarlarımızın sahip oldukları tutku benim çok hoşuma gidiyor. Saha dışında da inanılmaz ilgililer. İyi oynayan bir oyuncuyu bağırlarına basıyorlar ve ona emeğinin karşılığını veriyorlar.

02: Ekaterinburg’dan Fenerbahçe’yi yenip Euroleague’i kazanarak ayrılmıştım ve herkes bizim bu başarıyı tekrarlayacağımıza kesin gözüyle bakıyordu. Sue Bird ve Diana Taurasi gibi isimlerden çok şey öğrendiğimi düşünsem de Ekaterinburg’da kısıtlı role sahip bir oyuncuydum ve her zaman size sıra gelmeyebiliyor. Ben kariyerim boyunca omuzlarında yük taşımayı isteyen, sorumluluk almayı seven bir oyuncu oldum. Bu yüzden takım değiştirmemin sağlıklı olabileceğine karar kılmıştım.

03: Beni Türkiye’ye bağlayan çok faktör var. İnsanların sıcakkanlı oluşunu seviyorum. Bana birçok şey Amerika’yı da hatırlatıyor aynı zamanda çünkü hem Amerika hem de Türkiye kültürel anlamda çok zengin ve birçok ülkeden, etnik kökenden insanı bünyesinde barındırıyor.

04: Bu sene coach Winnicki özellikle savunma üzerinde çalışıyor. Bu benim de çok inandığım bir felsefedir. Hücumlar maç kazandırır, savunmalar ise size şampiyonlukları getirir. Bireysel olarak ise, tutarlı ve istikrarlı bir oyun oynamayı ve bu yönümü geliştirmeyi hedefliyorum. Ben iyi bir ribaundçıyım, çembere yakın olduğumda iyi bir bitirici olmaya çalışıyorum. Savunmada çemberi korumak, agresif savunma yapmak benim görevim.

• Çağla Dönertaş: “Yelken bence hayatın ta kendisi!”

2012 Londra Olimpiyatları’nda yelken branşında Laser Radial bayan sınıfında ülkemizi temsil eden ilk bayan yelkenci olan sporcumuz Çağla Dönertaş’ın yeni hedefi; 2016 Olimpiyatları’ndan madalyayla dönmek... Aynı zamanda mimarlık okuyan başarılı sporcumuz, yelken sporunun kendisi için bir tutku olduğunu ve ona kazandırdığı tecrübelere dayanarak yelkenin hayatın ta kendisi olduğunu vurguluyor

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Kulübüm amatör branşlara çok önem veriyor. Şube kaptanım Yılmaz Yamaç beni her zaman destekledi, hep yardımcım oldu. Olimpiyata hazırlandığım dönemde de Fenerbahçe Spor Kulübü her zaman yanımda oldu. Bu yüzden çok şanslıyım.

02: Yelken kesinlikle çok iyi kondisyon ve kuvvet isteyen bir spor. En büyük zorluğu sert havalarda yarışmak oluyor. Benim için yelken bir tutku. Bu sebeple hava sert de olsa ben eğleniyorum.

03: Ben 2012 Londra Olimpiyatları’na hazırlanırken kendi kendime, ‘Olimpiyatlar bitsin okuluma yöneleceğim, okulumu bitireceğim’ diyordum. Şimdi 2016’ya hazırlanıyorum. Şu anki hedefim 2016 Olimpiyatları’na katılmak ve madalya kazanmak ya da ilk 5’te yer almak.

• Dr. Sedat Hayran ile Akademik Vizyon’da konuk: Tuluyhan Uğurlu

“Bahçedeki Fener, çok büyük bir sembolizmadır”

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Biz neden kaybettik biliyor musunuz? Biz hayatımızdaki güzel şeyleri yok saydık. Bizi biz yapan değerleri yok saydık. Bazıları ayakta durdular. Yok sayılmamak için mücadele ettiler ve kazandılar. Mesela Fenerbahçe her zaman yok sayılmaya çalışılmıştır ama gücü ve kuvvetiyle her zaman ayakta kalmıştır.

02: Bahçedeki Fener, çok büyük bir sembolizmadır. Fener; ışık, nur, cumhuriyetin ışığı, aydınlığın ışığı, ilmin ışığı, aklın ışığıdır. Bunlar arka arkaya çok büyük değerler temsil eder. Fenerbahçe böyledir. Bu bağlamda  “Hedef 1 Milyon Üye” projesi çok özel, farklı ve özgün bir proje modelidir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kaderini tamamen değiştirecek ve global ölçeklerde hak ettiği büyüklüğü sağlayacaktır.

• Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk: Aydoğan Temel

“Fenerbahçe, cumhuriyetin temellerinden biridir”

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Ülkemizde bugün bazı kavramların yüksek sesle dile getirilmesi zorlaşmışken Fenerbahçe’nin bunları bangır bangır bağırması takdir edilmesi gereken bir durumdur. Bugün ülkemizdeki siyasi durumla da mücadele eden Aziz Yıldırım’a çok saygı duyuyorum.

02: Ülkemizde çok kaliteli sesler var. Gerçekten bu işin ustası olmuş, tescilli isimler var. Dünyada dublaj kalitesi olarak ön sıralarda olan ülkelerdeyiz. Bu da artı noktamızdır bence. Ben bu işe başladığımda dublaj piyasasında iki yüz kişi vardı ve hepsi tiyatro kökenliydi. Bugün ise özel kanalların çoğalmasıyla birlikte işin kalitesi düştü.

• Yazarımız Alp Bacıoğlu, bu ayki “Zaman Tüneli” adlı köşesinde; Halit Kıvanç’ın 1956 yılında Milliyet Gazetesi’nde yayınladığı ve “Büyük futbolcu Küçük Fikret” ismini verdiği yazıyı sizler için derledi. Bu konu yazı dizisi olarak önümüzdeki sayılarda da yer alacak.

• Köşe yazarlarımız Gürdoğan Yurtsever, Paşalı Birol ve Jak Benzonana gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar.

•Facebook, Google+, Instagram, Twitter, Foursquare , DailyMotion, Youtube ve Spotify!

Kulübümüzü taraftarlarımıza bir adım daha yaklaştırmak adına hız verdiğimiz dijital dünya ve sosyal medya çalışmaları kapsamında en çok beğeni alan fotoğraf ve videolar hangileri? Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya kanallarımızın özet bültenini, Dergimizin sosyal medya sayfasından takip edebilirsiniz.

• Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden son haberler, sayfalarımızdan sizlere taşınıyor. “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında şubeleştirilen derneklerimizin iletişim bilgilerini de derginizde bulabilirsiniz.

• Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları, Fenerbahçe Turizm & Catering, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri derginizde.

• Fenerbahçe Koleji’ne dair tüm haber ve etkinlikler derginizde.

• Dergimizin en sevilen köşelerinden minik taraftarlarımızdan birer merhaba geliyor sizlere… “Minik Kanaryalar” adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz.

• Fenerbahçe Dergisi, astroloji ve bulmaca köşesiyle de taraftarın hayatına renk katmaya devam ediyor.

• Fenerbahçe Dergisi’nin 144 no’lu sayısı, gündemi oluşturan gerçek haberler ve özel fotoğraflarla yine dopdolu. Derginizi bayiinizden ekleriyle birlikte istemeyi unutmayın.

Keyifli okumalar…


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar