FENERBAHÇE DERGİSİ TEMMUZ SAYISI ÇIKIYOR

Kulübümüzün resmi yayın organı “Fenerbahçe Dergisi”nin 161 no’lu Temmuz 2016 sayısı bayilerdeki yerini alırken; abonelerimize özel, hızlı teslimat hizmetiyle adresinize geliyor. Yine dopdolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; bu sezon Müzemize iki kupa birden getiren ve Avrupa ikinci olarak önemli bir başarıya imza atan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic yer alıyor. Derginizin bu ayki posteri de; şampiyon Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımıza ait.

DERGİNİZ ADRESİNİZE GELSİN İSTİYORSANIZ; FENERBAHÇE DERGİSİ ÜYELİK İŞLEMLERİ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ ARAYABİLİRSİNİZ: 0 216 975 1907

Fenerbahçe Dergisi’nin Temmuz sayısından başlıklar:

• Kulüp, futbol A takım haberleri ve maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, Hedef 1 Milyon Üye Projesi’nden haberler ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

 Instagram’dayız

Kulübümüzün resmi yayın organlarından biri olan Fenerbahçe Dergisi, okuyucusuyla olan iletişimini, sosyal medyaya da taşıdı. https://instagram.com/fenerbahcedergisi linki ve fenerbahcedergisi kullanıcı adıyla Instagram’da da yayın hayatını sürdüren Fenerbahçe Dergisi, özel içerikler ve yarışmalarla takipçileriyle buluşuyor.

• KAPAK KONUSU:

Zeljko Obradovic: “Önümüzdeki sezon yine savaşan bir takım olacağız”

Obradovic nam-ı diğer “The King” ile iki kupalı sezonu, başarısının sırrını, yeni sezon planlamasını ve Fenerbahçe taraftarını konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Tek kelimeyle mükemmel bir sezon geçirdik. Mücadele ettiğimiz her kulvarda final oynadık. Hatta Euroleague finalinde uzatmaya giden bir maç oynadık. Bu anlamda bizim için çok iyi bir sezondu. İyi ya da kötü aldığımız sonuçlardan daha da önemli olan bir şey var, o da; basketbol oynama şeklimizdi. Taraftarlara ve bizleri destekleyen herkese güzel bir basketbol seyri sunduk.

02: Ekip olarak çok sağlıklıyız ve hepimizin hedefi aynı. En önemlisi de; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın aynı hedefler doğrultusunda çalışması. Başkanımız; bana, Genel Menajer Maurizio Gherardini’ye ve yardımcısı Ömer Onan’a çok güveniyor. Takım ile ilgili her şeye birlikte karar verdiğimiz için bize güvenmesi çok güzel. Bu desteğinden dolayı da çok mutluyuz.

03: Benim için genç ya da tecrübeli oyuncu yoktur, benim için iyi ya da kötü oyuncu vardır. O yüzden her şey onların agresifliğine ve kendilerini ne kadar basketbol adadıklarına bağlı.

04: Genç oyuncu üreten ya da bu oyuncuları bünyesinde barındıran kulüplerin, bu oyuncuların gidişine engel olması gerekiyor. 6-7 yıl boyunca genç bir oyuncuya yatırım yapıyorsunuz ancak 18 yaşına geldiğinde gidebiliyor ve hiçbir yaptırımınız da yok. Bunun yeni genç oyuncu çıkarabilme adına maddi bir yaptırımı olmalı. Bunu dışında Euroleague, önümüzdeki sezon itibariyle başka bir formatta oynanacak ve IMG firmasının desteğiyle Amerikan basketboluyla yarışabilecek seviyeye gelecektir.  Bu sayede de genç oyuncuları Avrupa’da tutabiliriz.

05: Taraftarımıza, bana güvendikleri için çok teşekkür ederim ama ne zaman bana tezahürat yapsalar, takımı gösteririm, çünkü bu hepimizin birlikte yaptığı bir şey. Taraftarımız bize güvenmeye devam etsin. Onların desteğiyle her şeyin mümkün olduğunu biliyorum. Ne kadar büyük takım olursanız olun, taraftarınızın desteği yoksa bunun hiçbir anlamı yok.

(Röportaj: Atilla Sertbakan  / Fotoğraflar: Burak Saltık )

• Lig’de 7. kez kupayı havaya kaldıran Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın 2015-2016 sezonu şampiyonluk öyküsü, İlker Üçer’in kaleminden izlenimler ve istatistiklerle Fenerbahçe Dergisi’nde.

Yazarımız Alp Bacıoğlu’nun bu ayki “Zaman Tüneli”nde; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün basketbol şubesinin tarihçesini ve başarılarını anlatmayı sürdürüyor.

 Gurur doluyuz çünkü; sporcularımızı olimpiyata uğurluyoruz

Fenerbahçemizden 14 milli sporcunun (dergimizin baskıya girdiği süreçte netleşen rakam) yer alacağı 2016 Yaz Olimpiyatları, 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya’nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro’da düzenlenecek. Boks Şubemizden 5, Kadın Basketbol Takımımızdan 4, Atletizm Şubemizden 3, Yelken Şubemizden ise 2 sporcu Olimpiyatlarda mili forma altında ter dökecek. Rio’da mücadele edecek sporcularımızı yakından tanıyoruz.

(Derleyen: İbrahim Kaya)

Yeni sezon öncesi Fenerbahçe’de tüm şubelerimiz kadrolarına takviye yapıyor. Transfer dosyası derginizde!

 Selçuk Keskin: “Bu sezon çok daha iyi bir takım olacağız”

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın kaptanı, başarılı pasörü Selçuk Keskin, ailesiyle birlikte bizi evinde ağırladı. Fenerbahçe’de her şeyin sevgiden geçtiğini belirten kaptanla, geçtiğimiz sezonun kritiğini yaptığımız söyleşimizde; Takımımızın gelecek hedeflerine değindik ve başarılı pasörün voleybol dışı yaşantısını da konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Galatasaray’dan İbrahim Emet alındı. Türkiye’nin en iyi blokçu orta oyuncularından. Ayrıca 4 numara oyuncusu Alen Sket geldi. Çok yönlü ve aynı zamanda pasör çaprazı oynayabiliyor. Alen Pajenk ile Guillaume Quesque de takımda kaldı. Diğer oyuncularımız da tecrübelendi. Çok iyi bir takım olduk. Geçen sezondan daha iyi galibiyetler alacağımızı düşünüyorum.

02: Burhan Felek’e çok az taraftar geliyordu ama Metro Enerji bizim mabedimiz. Bu yüzden ev sahibi avantajını kullandığımız çok maç oldu. Önümüzdeki sezon da tüm tribünlerin dolacağını düşünüyorum.

(Röportaj: Burak Soyer/ Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Genç Yetenek’te bu ay konuk;Fenerbahçeli Yüzücü Kardeşler: Aleyna ve Deniz

9 branşta mücadele eden ve yarıştığı her kulvarda zirveye oynayan Fenerbahçemiz, amatör branşlarda da elde ettiği başarılarla ve yetiştirdiği sporcularla Türk sporunun lokomotifi konumunda. Bu kapsamda bu ay Fenerbahçe Yüzme Şubemizin gelecek vaad eden kardeş yüzücüleri Aleyna Özkan ve Deniz Özkan ile bir araya geldik. Deniz; kuzeninin izinden giderek, kardeşi Aleyna da ablasının yolundan giderek Kulübümüzün çatısı altında yüzmeye başlıyor. Aleyna, 13-14 yaş kelebek kategorisinde Türkiye rekorlarına sahip iken ablası Deniz de, kelebek kategorisinde Avrupa Gençler Şampiyonası’nda mücadele etmeye hak kazanmış durumda.

 (Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Dr. Sedat Hayran ile VIP konuk’ta konuk Lara: “Tek büyük Fener; bilmem başka!”

Dr. Sedat Hayran bu ayki VIP Konuk köşesinde; röportaj sponsorumuz Dalyan Club Tesisleri’nde Lara’yı konuk etti. “Alem biliyor Fener bir başka; Renklerine hastayım hasta; Özenme boş ver haddini bil, Tek büyük Fener; bilmem başka”… Taraftarların içine dokunan duygulu bu özel single albümüyle, Fenerbahçelilerin gönlünü kazanan Lara, özel açıklamalarıyla derginizde.

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk;Pelin Körmükçü

Televizyon dünyasının, tiyatro sahnelerinin sevilen ismi Pelin Körmükçü de, Fenerbahçe sevdasını yaşayan isimlerimizden… Kendisini hep ekranlarda görmeye alıştık ve ailemizden bir isim olarak kabul ettik. Çıkarmış olduğu “Alkışlar Sana” adlı albümüyle farklı bir yönünü de ortaya koyan sanatçımızla kariyeri ve Fenerbahçeliliğine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

•Basketbol yazarımız Jak Benzonana takım istatistikleriyle birlikte genel tabloyu değerlendiriyorlar.

• Tarihten Yapraklar köşemizde bu ay konuk yazarımız Cem Argun, “Fenerbahçe’nin Kuşdili Lokali ve maruz kalınan küçük felaket:1932 Yangını (1)” konuyu ele alıyor.                                     

• Köşe yazarımız Gürdoğan Yurtsever, bu ay kaleme aldığı “Basketboldaki başarılı model sürdürülmeli” başlıklı yazısıyla derginizde…

•12 Numara’da konuk; Kaya Yüksek.

• “Bir Milyondan Biriyim”de konuk; Erçin Gülbaş.

• Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri derginizde.

• “Minik Kanaryalar” adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. dergi@fenerbahce.org'a miniğinizin resmini, adı/soyad/doğum tarihi ve yeri ile Fenerbahçe’ye karşı neler hissettiğini yazın, çocuğunuza yıllarca anı olarak saklayacağı bir hediye vermiş olun.

DERGİNİZ ADRESİNİZE GELSİN İSTİYORSANIZ; FENERBAHÇE DERGİSİ ÜYELİK İŞLEMLERİ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ ARAYABİLİRSİNİZ:

0 216 975 1907

instagram/fenerbahcedergisi

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar