HAZİRAN SAYISI YİNE DOPDOLU

Fenerbahçe Dergisi’nin 148 no’lu Haziran 2015 sayısı; 12. kez başkan seçilen Başkanımız Aziz Yıldırım’ın görseli ve “KONGREYİ FENERBAHÇE SEVDASI KAZANDI” sloganlı kapağıyla okuyucuyla buluşuyor.  

Derginiz, bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında bir poster hediye ediyor. Bu ayki posteriniz; ilk kez katıldığı Final Four’da tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncularımıza ait. Gururla asacaksınız. 

Fenerbahçe Dergisi, “Türkiye’nin en çok okunan dergisi” olmaya devam ediyor. Sadık birer okuyucumuz olan Büyük Fenerbahçe Taraftarı’na teşekkür ederiz. 

Öte yandan; Fenerbahçe E-Dergi App Store ve Google Play’de yurt dışı aboneleri için yayında! Kulübümüzün, 2003 yılından itibaren yayında olan; Fenerbahçe’ye dair içeriksel ve görsel tüm bilgileri, her ay milyonlarca taraftarımıza ulaştıran ve taraftarlarımız ile Kulübümüz arasında sıkı bir bağ oluşturan Fenerbahçe Dergisi’nin E-Dergi uygulaması, yurt dışındaki taraftarlarımızca büyük ilgi gördü. App Store ve Google Play’de taraftarlarımıza sunulan Fenerbahçe E-Dergisi’ni siz de yüklemeyi unutmayın! 

Dergimiz sayfalarında ayrıca Fenerbahçe Medya Servisi tarafından hazırlanan özel videoları, QR kodları mobil cihazınıza okutarak izleyebilirsiniz. 

Fenerbahçe Dergisi’nin Haziran sayısından çarpıcı başlıklar:

• Aziz Yıldırım 12. kez “Başkan” seçildi! KONGREYİ FENERBAHÇE SEVDASI KAZANDI…

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu, 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da yapıldı. Divan Başkanlığını Vefa Küçük’ün yürüttüğü Kongre’de başkan adaylarından Aziz Yıldırım 5504 oy, Hulusi Belgü ise 1144 oy aldı. Bu sonuçla Aziz Yıldırım, 12. kez Fenerbahçe Başkanlığı’na seçilmiş oldu. Kongrede toplam 6648 oy kullanıldı. Özel fotoğraflarla Kongre Gündemi derginizde…

• Hedef her yıl Final Four; Kombine Kart satışı başladı; Hatay’da harika bir gün; İzmir Şubesi’nin açılışı yapıldı; Nice Senelere Fenerbahçe; Hedef 1 Milyon Üye Projesi organizasyonları; Kulüp, futbol A takım, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, röportajlar, faaliyetler, müsabaka ve şampiyona sonuçları “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız. 

• Pierre Webo: “Bu forma için her zaman hazırım”

2014-2015 sezonunu 13 golle kapatan tecrübeli oyuncumuz Pierre Webo, bu sene sadece saha içinde verilen mücadelenin rakipler için yeterli kalmadığını dile getirerek Fenerbahçe’nin Türk futbolunda temsil ettiği güce değindi. Şampiyon olamadıkları için çok üzgün olduğunu belirten Kamerunlu oyuncumuz, taraftarımızdan özür diledi ve sözleşmesinin yenilenmesini çok istediğini açıkladı. 

Röportajın tam metni içinlinke tıklayın: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=45211

• Jan Vesely: “Maç kazanma yolunda en büyük faktör Fenerbahçe taraftarıdır”

Atletik, hızlı, blok tehdidi ve ribaunt sezgisi çok yüksek, çok iyi sıçrayan bir oyuncu ve savunma yapmayı çok seven bir uzun forvet Jan Vesely. NBA’de kazandığı basketbol stili ve tecrübelerini Fenerbahçe Ülker forması altında sergileyen yıldız oyuncu aynı zamanda taraftarın da sevgilisi. Kulüp tarihimizde bir ilki gerçekleştirip Final Four oynama başarısı gösteren Fenerbahçe Ülker’in kilit isimlerinden “Vesely Airlines” lakaplı Jan Vesely’i sizler için mercek altına aldık.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Biz çok iyi bir diyaloğa sahip bir takımız. 40 dakika maça tutunmaya, maçta kalmaya çalışıyoruz. Sezon içerisinde komple maçtan koptuğumuz bir karşılaşma olmadı. 

02: Koç Obradovic çok iyi bir önder. Öncelikle bana özgüven veriyor. Beni doğru şekilde kullanıyor. Saha içindeki oyundan da, pozisyonumdan da memnunum. Onunla olan iletişimim oldukça iyi. Bu da tabii ki performansıma yansıyor.

03: Taraftarımız sezonun bu bölümüne kadar bizi çok iyi desteklediler. Özellikle iç saha maçlarında hep yanımızdaydılar. Çoğu dış saha maçlarında da bizi yalnız bırakmadılar. Maç kazanma yolunda bize en büyük desteği sağlayan faktörlerden biri Fenerbahçe taraftarıdır.

• Merve Dalbeler: “Benim için Fenerbahçe’nin başarısı her şeyin önünde gelir”

2011 yılından bu yana Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımızın formasını başarıyla terleten ve sözleşmesi 2 yıl uzatılan Merve Dalbeler ile iki kupayla tamamlanan sezonu, özel hayatını ve Kulübümüze ilişkin birçok konuyu konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Takım oyunlarında hiçbir zaman oyun tek kişinin başarısından oluşmaz. O yüzden dünyanın en iyisi olsanız dahi takım arkadaşlarınız olmaksızın bir hiçsinizdir.

02: Dışarıdan bakıldığı zaman iyi bir libero iki unsurdan oluşur; birincisi iyi servis karşılama, ikincisi de iyi defans yapma. Böyle baktığınızda diğer pozisyonlara göre görevi daha azdır ama içine girdiğinizde bir liberonun takımın gidişatını ne kadar etkileyebileceğini görürsünüz. Libero aynı zamanda defansın da lideridir. Liderlik özelliği taşıyamayan oyunculardan iyi libero olması imkânsızdır.

03: İyi bir sporcu hiçbir zaman olduğuyla yetinmeyen, zorlukların üstünden gelebilecek bir karaktere sahiptir. Enerjisini gücünü buradan da alır. Sporcu olmanın vermiş olduğu disiplinle de eğitim hayatında daha başarılı olur.

• Dr. Sedat Hayran ile “Akademik Vizyon”da konuk: Kerem Görsev

“Fenerbahçe’yi hedef alan her olay Türk futbolunu geriletir”

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Caz bir müzikal pandomimdir. Caz gözlerle, dudaklarla, ellerle çalınır, ruhla birlikte yer bulur.

02: 1960’lı yılların başında babamın babası olan dedem, emekli albaydı. Tahta radyomuz vardı onun evinde. Lambalı, üzeri bez kaplı. Büyükçe bir radyoydu. Oradan Fenerbahçe maçlarını dinlerdi. Dün gibi hatırlıyorum. Çanakların içinde kuruyemiş, tuzlu fıstık, çay içerek maçları dinlerdik. Fenerbahçeliliğim o atmosferde oluştu. Daha sonra 1960’lı yılların sonunda bizim mahallemizde Oğuz ağabey vardı. O beni Fenerbahçe maçlarına götürürdü. O dönemlerin önemli futbolcuları olan; Cemil Turan, Yavuz Şimşek, Yılmaz Şen, Osman Arpacıoğlu’nu hatırlıyorum.

03: 3 Temmuz sürecinin özeti; Fenerbahçe camiasının karanlık güçlere karşı onurlu ve dik duruşu olmuştur. 

• Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk: Tuncay Akça

“Fenerbahçe taraftarı, takımının her zaman yanında olmalıdır!”

 “Türk izleyicisinin elinde büyüdü” desek yeri var onun için. Hababam’ı sinir eden gülüşüyle kendine yer bulduğu Türk sinemasında 40 yılı geride bırakan; Hababam’ın gülen çocuğu, Gülen Gözler’in Bacaksız’ı, Bizimkiler dizisinin manavı Tuncay Akça ile geçmişten günümüze, sarı – laciverde boyalı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Babam, ben henüz 6 yaşındayken elimden tuttu ve İnönü Stadı’na Fenerbahçe – Eskişehir maçına götürdü. Rahmetli babam ve amcam hasta Fenerlilerdi. Antalya, Adana, Eskişehir, neresi varsa Fenerbahçe’nin peşinden giderlerdi. İşte o Eskişehir maçından beri Fenerbahçeliyim. O maçta ilk kez Amerikan salatalı sandviç de yemiştim. E, tabii yemeği de sevince daha da unutulmaz olmuştu o gün.

02: Ben, efsanevi kadro olarak Didi ile üst üste şampiyon olduğumuz 1973-1974 ve 1974-1975 sezonlarındaki kadromuzu seçerim. Gözümü açtım ve o kadroyu gördüm. Bay gol Osman Arpacıoğlu, Cemil Turan, Datcu gibi efsaneleri izlemek çok güzeldi.

03: Taraftarlarımız da her zaman destek vermeye devam etsin. Takım düştüğünde kaldırmayı bilsin. Biz böyle bir camiayız. Zor günlerde daha çok kenetlenen, küllerinden doğan Fenerbahçe’yiz. Fenerbahçe taraftarı, takımının her zaman yanında olmalıdır.

• Yılmaz Yamaç: “Fenerbahçe yelkende de Türkiye’nin lokomotifi”

Yelken Şubemizin Kaptanı Yılmaz Yamaç, 2014-2015 sezonunda Fenerbahçe Yelken Şubesi’nin durumunu ve 2016 ile ilgili planlarını dergimize anlattı. 

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Şubemizin amacı; hem olimpiyat ve dünya şampiyonluğu kazanarak aynı zamanda da maddi olarak da katkıda bulunarak büyük Fenerbahçe’nin gelirine katkıda bulunmak.

02: Yelken Şubesi olarak; sadece sporculara değil, şirketlere de eğitim veriyoruz. Bu eğitimlere katılan ekipler, ekip ruhunu, dayanışmayı ve yelken sporunun inceliklerini öğrenerek sportif anlamda etkin bir hayat sürdürüyorlar. 

• Yazarımız Alp Bacıoğlu’nun bu ayki “Zaman Tüneli”nde; “Nisan 2015’de takımımıza yapılan silahlı saldırı ilk değil. Trabzon’da Fenerbahçe’ye daha önce de kurşun sıkılmıştı”  adlı yazısını derginizde okuyabilirsiniz. 

• “Bir Milyondan Biriyim” adlı köşemizde konuk; Tarkan Özçelik

“Bu proje, Fenerbahçe’ye olan aidiyet duygumuzu pekiştirdi”

Kulübümüzün geleceğine yön verecek olan projelerden biri “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında “1 Milyon’dan Biriyim” röportajlarımız devam ediyor. Proje kapsamında Kulübümüze temsilci üye olmaya karar veren sonrasında ise kongre üyeliğine geçen üyelerimizden Tarkan Özçelik ile bir araya geldik. Tarkan Bey, Ankara’da yaşayan taraftarlarımızdan… Kendisi ile Fenerbahçe’ye gönül verişini ve 1 Milyon Üye’den biri oluşunu konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 

01: Hedef 1 Milyon Üye Projesi, isteyen herkesin kulüp ile birebir irtibat haline geçme isteğini hayata geçirdi. Bir anlamda Fenerbahçe’ye olan aidiyet duygusunu pekiştirdi.

• “12. Adam’da konuk; Serkan Akoğlu

“Bu renkler kenetlendiğinde onu devirebilecek bir güç yok”

Hayatta vazgeçemeyeceğiz, birlikte büyüdüğümüz, çocukluğumuzdan yetişkinliğimize her günümüzde bizlere huzur veren değerlerimiz var… Esas olan ise; bu değerleri hayatlarımıza ilk girdikleri gündeki heyecan ve tutkuyla koruyabilmek. Sarı - Lacivert renkleri gönlünde hiç soldurmadan gün be gün perçinleyerek büyüten taraftarımız Serkan Akoğlu ile siz sevgili okurlarımız için söyleştik.

• Köşe yazarlarımız Gürdoğan Yurtsever ve Jak Benzonana gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar. Öte yandan bu sayıya dergimizde konuk yazarlık yapan Eyüp Karadayı ise; Cemil Turan’ın Fenerbahçe’ye olan ilginç transfer öyküsünü onun röportajlarını sunarak kaleme aldı. Keyifle okuyacaksınız. 

•Facebook, Instagram, Twitter, DailyMotion, Google+, Youtube, Foursquare ve Spotify!

Kulübümüzü taraftarlarımıza bir adım daha yaklaştırmak adına hız verdiğimiz dijital dünya ve sosyal medya çalışmaları kapsamında en çok beğeni alan fotoğraf ve videolar hangileri? Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya kanallarımızın özet bültenini, Dergimizin sosyal medya sayfasından takip edebilirsiniz.

• Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden son haberler, sayfalarımızdan sizlere taşınıyor. “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında şubeleştirilen derneklerimizin iletişim bilgilerini de derginizde bulabilirsiniz. 

• Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Turizm & Catering, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri derginizde.

• Fenerbahçe Koleji’ne dair tüm haber ve etkinlikler derginizde.

• “Minik Kanaryalar” adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. Ayrıntılar derginizde…

• Fenerbahçe Dergisi, astroloji ve bulmaca köşesiyle de taraftarın hayatına renk katmaya devam ediyor.

• Fenerbahçe Dergisi’nin 148 no’lu sayısı, gündemi oluşturan gerçek haberler ve özel fotoğraflarla yine dopdolu. Derginizi bayiinizden ekleriyle birlikte istemeyi unutmayın. 

Keyifli okumalar…


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar