MAYIS SAYISI YİNE DOPDOLU

Fenerbahçe Dergisi’nin 147 no’lu Mayıs 2015 sayısı;profesyonel futbol takımımızın bulunduğu birlik beraberlik görseli ve “İstiyoruz. Şampiyon olacağız.” sloganlı kapağıyla okuyucuyla buluşuyor. 

Derginiz, bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında bir poster hediye ediyor. Bu ayki posteriniz; profesyonel futbol takımımızdan Pierre Webo’ya ait.

Fenerbahçe Dergisi, “Türkiye’nin en çok okunan dergisi” olmaya devam ediyor. Sadık birer okuyucumuz olan Büyük Fenerbahçe Taraftarı’na teşekkür ederiz.

Öte yandan; Fenerbahçe E-Dergi App Store ve Google Play’de yurt dışı aboneleri için yayında! Kulübümüzün, 2003 yılından itibaren yayında olan; Fenerbahçe’ye dair içeriksel ve görsel tüm bilgileri, her ay milyonlarca taraftarımıza ulaştıran ve taraftarlarımız ile Kulübümüz arasında sıkı bir bağ oluşturan Fenerbahçe Dergisi’nin E-Dergi uygulaması, yurt dışındaki taraftarlarımızca büyük ilgi gördü. App Store ve Google Play’de taraftarlarımıza sunulan Fenerbahçe E-Dergisi’ni siz de yüklemeyi unutmayın!

Dergimiz sayfalarında ayrıca Fenerbahçe Medya Servisi tarafından hazırlanan özel videoları, QR kodları mobil cihazınıza okutarak izleyebilirsiniz.

Fenerbahçe Dergisi’nin Mayıs sayısından çarpıcı başlıklar:

• Türk spor tarihinde kara bir leke: Fenerbahçe’ye suikast; Kenan Evren Lisesi Arazisi Protokolünde Fenerbahçe üzerine düşeni eksiksiz yapmıştır; “Yeniden Yargılama”da 2. celse tamamlandı; Vefa Küçük, YDK Başkanlığı’na yeniden seçildi; Fenerbahçe Ülker Final Four’da!; Fenerbahçe Grundig Süper Kupa ve Lig Kupası’nı Müzemize taşıdı!; Masa Tenisi Bayan Takımımız ETTU Şampiyonlar Ligi Şampiyonu; Fenerbahçe Bayan Kürek Takımımız Türkiye şampiyonu!; Hedef 1 Milyon Üye Projesi organizasyonları; Kulüp, futbol A takım, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, faaliyetler, müsabaka ve şampiyona sonuçları “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

•Dirk Kuyt:“Bu kulübün bir üyesiyim ve her zaman bu ailenin bir parçası olarak kalacağım”

“Feyenoord’a dönüyorum ancak bu bir veda değil” dedi; içimize su serpti. “Onsuz bir Fenerbahçe düşüncesine nasıl alışacağız?” derken, “Fenerbahçe’nin büyüklüğüne layık oyuncular her zaman gelecektir” dedi, mütevaziliği yine gösterdi. Vatanına dönmesine haftalar kaldı ama tek düşüncesi; 4. yıldızı formaya işleyerek Avrupa Kupaları’nda tekrar mücadele eden bir Fenerbahçe bırakmak. “Hollandalı oyuncumuz Dirk Kuyt ile bu son röportajımız” demiyoruz çünkü başka bir pozisyonda yine başarılarımızda büyük payı olacağına inancımız tam.

Röportajın tam metni için tıklayın

• Nemanja Bjelica: “Henüz bu hikaye bitmedi”

Turkish Airlines Euroleague Play - Off Çeyrek Final serisinde son şampiyon Maccabi Electra Tel Aviv’i 3-0 ile geçerek Kulüp tarihimizde bir ilki gerçekleştirip adını Final Four’a yazdıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın yıldız isimlerinden Sırp oyuncu Nemanja Bjelica ile bir araya geldik. Avrupa’nın en yetenekli oyuncularından biri olan Sırp forvet, parkede fizik avantajıyla top hakimiyetini kusursuza yakın bir şekilde birleştirebilen ve birden fazla pozisyonda oynayabilmesinin de avantajını kullanıyor. Bjelica hem bire bir oyunda etkili, hem de oldukça yaratıcı ve şutör bir uzun. Kendisine Final Four’u sorduğumuzda “Bizler için henüz bu hikaye bitmedi” diyen 27 yaşındaki oyuncu, “Rakibimiz kim olursa olsun bizim hala kazanabileceğimiz 2 maç ve bunun sonunda da bizi bekleyen bir Avrupa şampiyonluğu var. Hiçbir şey bitmiş değil. Biz aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Final Four yolculuğundan, bireysel performansına, soğukkanlılığından, basketbolculuk hikayesine kadar bir çok konuyu tüm detaylarına kadar konuştuğumuz Nemanja Bjelica ile keyifli bir röportaja imza attık.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Bu sezon, Euroleague’de gösterdiğimiz performansla büyük takım olduğumuzu kanıtladık. Obradovic’in önderliğinde bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Geldiğimiz bu noktayı ve bu başarıyı hak ettik. Ve bunun sonunda inanılmaz mutlu olduk. Sonuçta hem kulüp tarihi için hem de ülke basketbolu için ilke imza attık.

02: Bizler için henüz bu hikaye bitmedi. Rakibimiz kim olursa olsun bizim hala kazanabileceğimiz 2 maç ve bunun sonunda da bizi bekleyen bir Avrupa Şampiyonluğu var. Hiçbir şey bitmiş değil. Biz aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

03: Obradovic, oyuncularını hep koruyan ve onların iyi özeliklerini alarak, daha fazla yararlanmaya çalışan bir koç. Oyunun detaylarını da çok iyi görüyor. Bazı insanları koçun o anlarda fazla sinirlendiğini ve bizim bundan olumsuz etkilendiğimizi söylüyorlar. Bu kesinlikle doğru değil. Biliyoruz ki o hep bizi korumaya bizden en iyisini almaya çalışıyor. O hakikaten bu oyunu çok iyi biliyor.

• Lucia Bosetti: “Kupaları sonuna kadar hak ettik”

Geçen sezon İtalya’nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen ve bu sezon Fenerbahçe Grundig formasıyla Süper Kupa ve Lig Kupası’nın müzemize gelmesine büyük katkı sağlayan başarılı Sarı Melek Lucia Bosetti, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, taraftarıyla resmen bir aile olduğunu belirtiyor. İtalyan smaçörle kariyerini ve Süper Kupa ile Lig şampiyonluğunun öyküsünü konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Ben, Fenerbahçe olarak gerçek gücümüzü Final Etabı maçlarında ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Çok az hatayla, çok etkili performanslar sergiledik ve 2 kupayı da sonuna kadar hak eden biz olduk.

02: Biz bir karşılaşmaya çıktığımızda tam olarak bir takım olduğumuzu hissetmek zorundayız. Bunu başaramazsak başarı gelmez. Bu bilinçle maçlara bir takım olarak çıkıyoruz. Ancak bu da tam olarak yeterli değil çünkü bu maçların bir de yönetimsel tarafları var. Gizli kahramanlar var. Bu şekilde takım olmanın ötesinde bir aile oluyoruz. Fenerbahçe de müthiş bir bağ var. Yönetimin desteği bizim iç kimyamızı çok olumlu anlamda etkiliyor.

03: Bizim esas başarımız az hata yapmaktı. Az hata yapan şampiyon olur. Biz az hata yaparak rakiplerimizi eledik. Aynı zamanda servislerimiz, başarıyı getiren diğer bir faktördü. Gözle görülür şekilde iyiydik servislerde. Bu iki faktör hem Süper Kupa Dörtlü Finali’nde hem de Ligin Final Etabı maçlarında birleşince Süper Kupa ve lig şampiyonluğu bizim oldu.

• Dr. Sedat Hayran ile Akademik Vizyon’da konuk: Burhan Şeşen

“Babamdan miras bu sevda bana…”

Grup Gündoğarken’in adını işitmemiş, özellikle “Ankara’dan Abim Geldi” şarkısını dinlememiş, ya da dinleyip de ezgisine vurulmamış aramızda kaç kişi vardır acaba? Sanırım pek azımız. İşte o efsane grubun kurucusu; hit şarkıları, fantastik tarzı, nezaketi ve gülümsemeleriyle yıllardır hiç değişmeyen o bildik sesi; şarkılarından da hepimize geçen içtenliğiyle Müzik Yorumcuları Meslek Birliği “Müyorbir”in başkanı; dünya sanatçımız müthiş Fenerbahçeli Burhan Şeşen ile harika bir renk daha katıldı ,“Akademik Vizyon” Klasiğimize…

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Her şeyini değiştirebilirsin ama takımını asla. Beni öldürseler, Fenerbahçe dışında bir takım tutmam. Bu duygu öyle bir duygu ki, bir insan her şeyini Fenerbahçe’nin maçlarına göre planlar mı? O da babamdan gelen bir şey. Babam Türk Hava Yolları’nda pilotken bütün ekibi babamı taşırdı. Bütün bu Ziyalar, Cemiller zamanı falan bütün işleri babam ona göre ayarlardı. Hep babam götürürdü onları ve babamın bir Şeşen kokteyli vardı. Yendikten sonra 5 litrelik bir termos. Onu uçakta dağıtırdı. Babamın bu enteresan Fenerbahçeliliği beni de Fenerli yaptı işte. Fenerbahçe duygusu dünyanın en güzel zevkidir. Kutsal bir aşktır.

02: “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi, Kulübümüze finansal gelir ve Fenerbahçe toplumunun bütünleşmesi açısından çok özgün ve prestijli bir proje. Sayın Başkanımıza çok teşekkür ederim. Her Fenerbahçelinin destek vermesi lazım. Hatta 1 milyon değil, hedef 5 milyon olmalı.

• Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk: Naci Taşdöğen

“Fenerbahçe’ye yapılan bu saldırı, Türk sporuna yapılmıştır”

Pek çok yapımda izledik kendisini ama özellikle “Emret Komutanım” dizisi ve “O Şimdi Asker” filmindeki astsubay rolleriyle ve “Gemide” filmindeki Boksör rolüyle sevdik. Tiyatro, sinema ve dublaj alanında pek çok ödülü olan, sevilen sanatçı Naci Taşdöğen’in derin Fenerbahçe sevgisini sizlerle paylaşıyoruz bu sayımızda.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Seslendirme alanında ülkemizin önemli isimlerinden Sungun Babacan’ın yönlendirmesiyle ABD’li temsilcilerle buluştum. Bana Donald Duck’un orijinal seslendirmesini dinlettiler ve ben de çok şaşırıp garipsedim. Çünkü bu ses zaten benim çocukluğumdan beri çıkardığım seslerle aynıydı. Ben de istediklerini yapınca adamlar şok geçirdiler: “İşte aradığımız bu.” dediler ve beni Donald Duck’ın tescilli sesi olarak seçtiler.

02: Fenerbahçelilik benim için ekmek ve sudur… Ekmek ve su olmadan yaşanır mı? Fenerbahçesizlik de ekmeksizlik, susuzluktur benim için. O olmadan yaşayamam.

• Yazarımız Alp Bacıoğlu, bu ayki “Zaman Tüneli” adlı köşesinde; Galatasaray’ın senelik faaliyet raporu kitapçığındaki bir yanlışı düzeltiyor. “Galatasaray Futbol Kulübü 56 yaşındaymış!” adlı yazıyı derginizde okuyabilirsiniz.

• Köşe yazarlarımız Gürdoğan Yurtsever ve Jak Benzonana gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar.

•Facebook, Instagram, Twitter, DailyMotion, Google+, Youtube, Foursquare ve Spotify!

Kulübümüzü taraftarlarımıza bir adım daha yaklaştırmak adına hız verdiğimiz dijital dünya ve sosyal medya çalışmaları kapsamında en çok beğeni alan fotoğraf ve videolar hangileri? Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya kanallarımızın özet bültenini, Dergimizin sosyal medya sayfasından takip edebilirsiniz.

• Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden son haberler, sayfalarımızdan sizlere taşınıyor. “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında şubeleştirilen derneklerimizin iletişim bilgilerini de derginizde bulabilirsiniz.

• Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları, Fenerbahçe Turizm & Catering, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri derginizde.

• Fenerbahçe Koleji’ne dair tüm haber ve etkinlikler derginizde.

• “Minik Kanaryalar” adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. Ayrıntılar derginizde…

• Fenerbahçe Dergisi, astroloji ve bulmaca köşesiyle de taraftarın hayatına renk katmaya devam ediyor.

• Fenerbahçe Dergisi’nin 147 no’lu sayısı, gündemi oluşturan gerçek haberler ve özel fotoğraflarla yine dopdolu. Derginizi bayiinizden ekleriyle birlikte istemeyi unutmayın.

Keyifli okumalar…

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar