NİSAN SAYISI YİNE DOPDOLU

Fenerbahçe Dergisi’nin 146 no’lu Nisan 2015 sayısında; profesyonel futbol takımımızın Mart ayı içinde karşılaştığı Galatasaray ve Beşiktaş derbi galibiyetleri, “Tarife değişmedi” sloganıyla kapağa taşındı. 
Derginiz, bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında bir poster hediye ediyor. Bu ayki posteriniz; profesyonel futbol takımımızdan Moussa Sow’a ait.
Fenerbahçe Dergisi, “Türkiye’nin en çok okunan dergisi” olmaya devam ediyor. Sadık birer okuyucumuz olan Büyük Fenerbahçe Taraftarı’na teşekkür ederiz. 
Öte yandan; Fenerbahçe E-Dergi App Store ve Google Play’de yurt dışı aboneleri için yayında! Kulübümüzün, 2003 yılından itibaren yayında olan; Fenerbahçe’ye dair içeriksel ve görsel tüm bilgileri, her ay milyonlarca taraftarımıza ulaştıran ve taraftarlarımız ile Kulübümüz arasında sıkı bir bağ oluşturan Fenerbahçe Dergisi’nin E-Dergi uygulaması, yurt dışındaki taraftarlarımızca büyük ilgi gördü. App Store ve Google Play’de taraftarlarımıza sunulan Fenerbahçe E-Dergisi’ni siz de yüklemeyi unutmayın! 
Dergimiz sayfalarında ayrıca Fenerbahçe Medya Servisi tarafından hazırlanan özel videoları, QR kodları mobil cihazınıza okutarak izleyebilirsiniz. 
Fenerbahçe Dergisi’nin Nisan sayısından çarpıcı başlıklar:
• Mahmut Uslu: “Fenerbahçe’ye minnettar olmaları lazım”
Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Sayın Mahmut Uslu, Fenerbahçe Dergimize röportaj verdi. Sayın Mahmut Uslu, geçmişten günümüze dek yaşanan önemli süreçlerle ilgili son derece açıklayıcı, bazen hüzün veren, bazen sevindiren açıklamalarda bulundu.
Röportajın tam metni için tıklayın.
• Bruno Alves: “Fenerbahçe her zaman Avrupa’da yer almalıdır”
Fenerbahçe’ye geldiği günden beri savunma hattının önemli bir yapı taşını oluşturan tecrübeli oyuncumuz Bruno Alves, sezonun geri kalanı için olumlu konuştu. Bireyselliğe kesinlikle inanmayan ve kolektif beceri olduğu sürece başarının geldiğine vurgu yapan Portekizli, takımı hak ettiği Avrupa arenasına taşıyacaklarını söyledi. Alves, Galatasaray maçında gördüğü kırmızı kart hakkında da önemli açıklamalar yaptı. 
Röportajın tam metni için tıklayın.
•Hedef 1 Milyon Üye Projesi organizasyonları; Kulüp, futbol A takım, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, faaliyetler, müsabaka ve şampiyona sonuçları “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız. 
• “Hedef gerçekleşince kimse bizimle baş edemez”
Kulübümüzün dev projesi Hedef 1 Milyon Üye ile ilgili açılan ilk şubemiz olan Kadıköy Şubesi’nin Başkanı Av. Halil Küçük ile Hedef 1 Milyon Üye Projesi ve Fenerbahçemizle ilgili samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Hedef 1 Milyon Üye sürecinin oluşumunu, taraftarlarımızın projeye gösterdiği ilgiyi ve Kadıköy Şubesi’nin çalışmalarını konuştuğumuz söyleşimizde Küçük, “Fenerbahçe kazanırsa Fenerbahçeli de kazanır mantığını insanlara anlatabilirsek devrim niteliğindeki bu projenin başarıya ulaşması kaçınılmazdır.” diyor.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Kadıköy Şubesi’nin hedefi Fenerbahçe’nin hedefidir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bir şubesi olarak yapılması gereken ne varsa bize yönetimden gelir, gerekirse de biz kendimiz üretiriz ve uygularız. Elimizi taşın altına koyduk ve bu taşın altından kalkacağız. Sonuna kadar çalışacağız.
02: Bizim öncelikli hedeflerimizden bir diğeri de; “Fenerbahçe markasına nasıl değer katabiliriz?”, “Nasıl daha değerli hale getirebiliriz?”in çalışmalarıdır. Sadece Fenerbahçe’ye gönül veren insanlara gelin üye olun demek değil, bunun yanında bu üye sayısını, bilinirliği, bu marka değerini arttırmak için projeler üretip, bunları yönetime sunup, onay alıp hayata geçirmek.
• Yahya Uğur: “Bu proje her Kulübe örnek teşkil etmektedir”
İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeleri ve İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Cemile Sultan Korusu Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulübümüzün dev projesi olan Hedef 1 Milyon Üye’ye tam destek veriyorlar. İTO Meclis Üyesi ve Vakfın Denetleme Kurulu Üyesi İşadamı Yahya Uğur, neden bu projeye destek verdiklerini ve iki kurum arasında yapılan çözüm ortaklığı hakkında bizleri bilgilendirdi. 
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Burası; 1994 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından yaşatılan, Boğaz’ın en güzel yeri diyebileceğimiz Kandilli’de 100 dönüm arazi içerisinde bulunan bir sosyal tesis. Abdülmecid’in kızlarından biri olan Cemile Sultan’ın 1843-1914 tarihleri arasında yaşam alanı olarak kullanmış olduğu tarihi bir mekan. Buraya sadece üyelikle girilebiliyor. İstanbul Ticaret Odası üyesi olmanız yetmiyor, İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın da üyesi olmanız gerekiyor. Üyelik ücretimiz 4500 TL; yıllık aidat 70 TL. Cemile Sultan Korusu, restoran ve kafeleri (Koru Restoran, Sultan Köşk, Hünkar Köşk), düğün alanları (Kır Tepe ve Şehzade), toplantı odaları, yüzme havuzu, açık ve kapalı tenis kortları, basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş ve fitness parkuru,  çocuk oyun parkı, meyve bahçesi, mini golf alanı ve dev satranç parkuru ile üyelerimiz ve aileleri için eşsiz doğal güzelliklerin içinde bir buluşma noktası. 
02: Bu projeyi doğru yorumlayan her iş adamının, kendi arzusuyla taraf olur ya da olmaz, bu projeye destek vermesi inancındayım. Fenerbahçe, Türk sporuna ve ekonomisine bu projeyle çok büyüt katkı sağlayacaktır. Dünya’da ses getirecek, hatta tarihe geçecek bir proje üretmiştir ve her Kulübe örnek teşkil etmektedir. 
03: Her iki tarafın mensuplarının bu projeden ortak bir kazanımı olsun istedik ve bu doğrultuda bir anlaşma yaptık. İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın üyelik ücreti normalde 4500 TL. 2 tür üyelik yaptık. Sadece 1 yıllığına üye olmak isteyen Fenerbahçe kongre üyelerinden sadece üye kartı bedeli olan 50 TL’yi tahsil ediyoruz. Kalıcı yani ömür boyu üye olmak isterlerse de; 4500 TL yerine 150 TL ödeyip üye olabiliyorlar. Yıllık aidat bedeli mevcut. Öte yandan, Vakıf’a üye olmak istemeyip sadece tesisten yararlanmak isteyen Fenerbahçe kongre üyesi veya temsilci üye misafirlerimizi de düşündük. Cemile Sultan Korusu giriş kapısına Fenerbahçe Kongre üyesi kartını gösteren misafirlerimize kapımız her zaman açık olacak. Tesislerdeki hizmetlerden faydalanırlarken de % 10 indirim alacaklar.
• “Bir Milyon’dan Biriyim” adlı yeni röportaj köşemizde konuk; Guopan Deng 
“Fenerbahçe benim için onur ve zafer demek” 
Kulübümüzün geleceğine şekil verecek olan “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında, “1 Milyon’dan Biriyim” röportajlarımız devam ediyor. Fenerbahçe sevgisinin dil, din, ırk, ülke ve cinsiyet göz etmediğini sarı – laciverte gönül veren herkes bilir. İşte “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında kulübümüze üye olan Guopan Deng de onlardan biri... Türkiye’de yaşayan bir Çinli olarak Fenerbahçe sevgisi çok büyük olan Guopan Deng, bize Fenerbahçe’ye gönül verişinin ve 1 Milyon Üye ile Kulübümüze üye olmasının öyküsünü anlattı.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Fenerbahçe’nin bir parçası olmak, benim için onur ve zafer anlamına geliyor ve Fenerbahçe beni mutlu ediyor.
02: Bütün iyi arkadaşlarım Fenerbahçe taraftarı ve takımımız Çin’de çok ünlü. Beni Fenerbahçe ailesine davet ettiler ve ben de daveti kabul ettim.
• Op. Dr. Murat İnan: “Türk sporunun Fenerbahçe’den başka öncüsü yok”
Fenerbahçe’ye gönül vermek her zaman bir yaşam tarzı oldu. Sarı ve laciverte aşkla bağlı olmayan kimse bu yaşam tarzını istese de anlayamıyor. Bu nedenle de Fenerbahçeliyi yine en iyi Fenerbahçeli anlıyor. Op. Dr. Murat İnan, böyle Fenerbahçelilerden biri… Kendisi henüz 1 yılını doldurmuş olan Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği’nin de Başkanı… Fenerbahçe sevdası ve sağlık bir araya gelince ilginç projeler de ortaya çıkıyor. Murat İnan ile yeni yeni yapılanmaya başlayan Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği’ni, derneğin amacını, hedeflerini ve bolca da Fenerbahçe sevgisini konuştuk. 
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Biz kulübümüze fayda sağlayabilmek için bağımsız olmak istedik. İlaç şirketlerinden, tıbbi malzeme firmalarından gerekli reklam desteğini aldığımız takdirde Kulübümüzün amatör branşlarından birini destekleyebilecek konuma geleceğiz diye umuyoruz.
02: Üye sayımız arttıkça Hedef 1 Milyon Üye Projesi’ne de derneğimizden birçok katılım olacağını düşünüyoruz.
03: Derneğe üyeliği pratik hale getirmek istiyorduk ancak dernekler kanunu bulunuyor. Bu nedenle ıslak imzaya ihtiyaç duyuyoruz. Sağlık çalışanı olmak yeterli… Eğitimi sağlık olmayan ama bu sektörde çalışan Fenerbahçelileri de göz önüne aldık. Özellikle hemşirelerden destek bekliyoruz. 
• Shavonte Zellous: “Fenerbahçe finallerin takımıdır”
Kariyerinde WNBA ve Euroleague şampiyonluğu bulunan, Fenerbahçeli duruşunu kısa sürede benimseyen, hırsından ve yeteneğinden kimsenin şüphe duymadığı, Fenerbahçemize katkısını göstermek için rakamları yetersiz bırakan, kısa sürede ailemizle bütünleşen ve renklerimize olan sevgisiyle bize renk katan, Potanın Kraliçelerinin yeni yıldızı, Amerikalı forvet oyuncumuz Shavonte Zellous’a sizler için sorduk.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanımız ve Şube Sorumlumuz İsfendiyar Zülfikari benim burada olma sebeplerim. O yüzden onlara bir kez daha teşekkür etmek isterim. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, tesisler inanılmaz. Avrupa’da başka Euroleague takımlarında oynamış biri olarak buradaki imkanların, hepsinden çok daha yukarıda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
02: Galatasaray’ı saf dışı bırakarak Final-Four’a kalmış olmak tabii ki büyük bir avantaj ancak kalan maçlarımız çok önemli ve zorlu maçlar olacak. En iyi dördün içerisindeyiz. Hedefimiz kesinlikle Euroleague şampiyonluğu. Finallerin takımı olarak, final maçını oynamaya ve galibiyetle neticelendirmeye odaklandık.
• Meliha İsmailoğlu: “Kalıcı olmak istiyorum” 
Genç yaşta gösterdiği başarılı performansla sezon başında Fenerbahçe Grundig’le masaya oturan ve sezon içinde görev aldığı birçok maçta formanın hakkını teslim eden Meliha İsmailoğlu, daha da fazla çalışarak Sarı Melekler’in kalıcı oyuncusu olmayı planlıyor. Takım ruhu, savaşmak, kazanma isteği ve hırsın başarıyı beraberinde getirdiğini dile getiren 21 yaşındaki smaçör oyuncu, Fenerbahçe forması ile oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunun altını çizdi. Meliha İsmailoğlu ile gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajda, voleybol serüvenini, Fenerbahçe’ye transfer sürecini, kariyerini, hedeflerini ve daha birçok konuyu konuştuk.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Şampiyonlar Ligi’nde set farkıyla Final Four’un kapısından döndük. Bu takım şampiyon olabilecek güçteydi ama maalesef olmadı. Yolumuza Süper Kupa’da ve Lig’de devam ediyoruz. Bu iki kupayı kazanmak için her şeyi yapacağız.
02: Plaj voleybolundan sonra salona dönünce çok faydasını gördüm. İlk önce manşetimi çok geliştirdim. Kumda oynarken sadece rakiple değil, rüzgarla da savaşıyoruz. Salonda çok daha hızlı olmaya başladım. Defansta çok daha iyi oyunu çözmeye başladım, sıçramam arttı, hücumda topu daha iyi görerek kullanmaya başladım.
• Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk: Yekta Kopan
“Fenerbahçemizi çocuğumuz gibi sevelim”
Onun hangi yönünü ön plana çıkarmalı acaba? Ödüllü öyküleriyle günümüz edebiyatındaki özel yerini mi; harika ses tonuyla, başta Buz Devri’nin Miskin’i Sid’i, Geleceğe Dönüş filminde Marty Mcfly’ı ve pek çok karakteri seslendirmesini mi; yoksa ekranlardaki programlarıyla, sinema ve edebiyat başta olmak üzere genel kültür meraklılarına sunduğu güzellikleri mi? Biz hepsinden ve tabii ki Fenerbahçe sevgisinden de bahsedeceğiz. Dolu dolu bir Yekta Kopan röportajı sizi bekliyor.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle: 
01: Babam 1927 Diyarbakır doğumlu ve çocukluğundan itibaren futbol oynuyor. Babamın futbol oynadığı dönemde, efsane Lefter de askerliğini yaparken Diyarbakır’da futbol oynuyor ve babamla aynı takımda forma giyiyorlar. Sadece maçtan maça değil, sürekli olarak görüşüyorlar, arkadaş oluyorlar. Onlardan miras bana…
02: Yenilsek de alkışlamayı, destek olmayı bilmemiz gerekiyor. Takımımızın sırtını sıvazlamayı bilmemiz gerekiyor. 
• Dr. Sedat Hayran ile Akademik Vizyon’da konuk: Timur Acar
 “Sezon sonu gülen taraf biz olacağız”
 “Avrupa Yakası” ile televizyon dünyasına adım atan, hemen ardından “Çakallarla Dans” serisinin “Köfte Necmi”si olarak müthiş çıkış yapan ve sınırsız komedi malzemesine sahip hikayesiyle odağında biraz Arsen Lüpen ve birazda Robin Hood tarzı ama kötüden iyiye bir dönüşüm projesi niteliğinde fenomen olmaya aday olan “Kertenkele” dizindeki “Kara Faruk” ve meşhur “Ziya Hoca” betimlemesiyle milyonlarca kitleyi kendine hayran bırakan son zamanlarda en çok beğenilen, adeta kapanın elinde kalan Türk tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının gönüllerde iz bırakan kült isimi. Fenerbahçe aşığı olan değerli sanatçımız Timur Acar’ı siz değerli taraftarlarımız için ayın konuğu olarak “Akademik Vizyon” köşemizde ağırladık. Entertainment dünyasından Fenerbahçe’ye kadar birçok şeyi dolu, dolu konuştuk.
• Yazarımız Alp Bacıoğlu, bu ayki “Zaman Tüneli” adlı köşesinde; Halit Kıvanç’ın 1956 yılında Milliyet Gazetesi’nde yayınladığı ve “Büyük futbolcu Küçük Fikret 3” ismini verdiği yazıyı sizler için derledi. Bu konu yazı dizisi olarak devam ediyor. 
• Köşe yazarlarımız Gürdoğan Yurtsever ve Jak Benzonana gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar. 
•Facebook, Google+, Instagram, Twitter, Foursquare , DailyMotion, Youtube ve Spotify!
Kulübümüzü taraftarlarımıza bir adım daha yaklaştırmak adına hız verdiğimiz dijital dünya ve sosyal medya çalışmaları kapsamında en çok beğeni alan fotoğraf ve videolar hangileri? Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya kanallarımızın özet bültenini, Dergimizin sosyal medya sayfasından takip edebilirsiniz.
• Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden son haberler, sayfalarımızdan sizlere taşınıyor. “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında şubeleştirilen derneklerimizin iletişim bilgilerini de derginizde bulabilirsiniz. 
• Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları, Fenerbahçe Turizm & Catering, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri derginizde.
• Fenerbahçe Koleji’ne dair tüm haber ve etkinlikler derginizde.
• 12. Adam’da konuk; İbrahim Çiçek.
• “Minik Kanaryalar” adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. Ayrıntılar derginizde…
• Fenerbahçe Dergisi, astroloji ve bulmaca köşesiyle de taraftarın hayatına renk katmaya devam ediyor.
• Fenerbahçe Dergisi’nin 146 no’lu sayısı, gündemi oluşturan gerçek haberler ve özel fotoğraflarla yine dopdolu. Derginizi bayiinizden ekleriyle birlikte istemeyi unutmayın. 
Keyifli okumalar…

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar