Fenerbahçe Dergisi Ekim Sayısı Yine Dopdolu

Kulübümüzün resmi yayın organı “Fenerbahçe Dergisi”nin 164 no’lu Ekim 2016 sayısı bayilerdeki yerini alırken; abonelerimize özel, hızlı teslimat hizmetiyle adresinize geliyor. Yine dopdolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; yeni transferlerimizden Jeremain Lens yer alıyor. Derginizin bu ayki dev posteri de; Moussa Sow’a ait.

DERGİNİZ ADRESİNİZE GELSİN VE İSMİNİZ DERGİDE YER ALSIN İSTİYORSANIZ; FENERBAHÇE DERGİSİ ÜYELİK İŞLEMLERİ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ ARAYABİLİRSİNİZ: 0 216 975 1907

Fenerbahçe Dergisi’nin Ekim sayısından başlıklar:

• Kulüp, futbol A takım haberleri ve maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, Hedef 1 Milyon Üye Projesi’nden haberler ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

• Jeremain Lens: “Taraftar için sahadayız”

Jeremain Lens… İyi bir transfer kararı olduğunu çıktığı her maçta gösteriyor. Kariyerinin çoğunluğunu Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat’ın öğrencisi olarak geçiren Hollandalı yıldız oyuncumuz, Fenerbahçe için şimdiden kurduğu gönül bağını, hedeflerdeki farkındalığını ve hırsını röportajımızda aktarıyor.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Buradaki ilk maçım olan Bursaspor maçında sahaya çıktığım andan itibaren maç moduna girdim, taraftarlarımızı ve o aidat duygusunu gerçekten hissettim. Fenerbahçe’de olduğum sürece, galibiyetlere uzanabilmek için takıma tüm katkımı vereceğim. 

02: Daha önce 3 kulüpte (AZ Alkmar, PSV Eindhoven ve Sunderland) hocamızla çalıştım. Hocamızı bu açıdan çok yakından tanıyorum. Aramızda birbirimize güven duyduğumuz bir ilişki var. Uzun zamandır birlikte çalışıyoruz ama bundan dolayı ben ona, o bana farklı davranıyor gibi bir durum kesinlikle düşünülmesin. Kasımpaşa maçında da bu durum, açık bir şekilde gözüktü.

03: Dirk Advocaat, iyi ve dürüst bir insan. Bir şey söylemek istiyorsa, bunu direkt yüzünüze söyler. Onun için kim olduğunuz hiç fark etmez. Sana bir şey söylemek istiyorsa, pat diye karşına çıkar ve yüzüne direkt söyler. Futbola büyük bir tutku duyuyor ve enerjisini takıma yansıtmaya çalışıyor. Antrenmanlarda da bunu görebilirsiniz. Hep oyunculara yakın durmaya çalışıyor, ihtiyacımız olan o sertliği o formu kazanabilmemiz için her şeyi yapıyor. 

04: Buraya 1 sezonluk kiralık olarak geldim. Sözleşmem hakkında konuşmak içinse daha erken. “İyi ve başarılı bir oyuncuydu. Bize katkı yaptı” diye hatırlanmak isterim tabii ki. Bu da tamamen benim sahada neler yapacağıma bağlı.

05: Çocuklarım ve yakın arkadaşlarım her zaman benim oynadığım takımların formalarını giyerler. Onlara forma ve başka ürünler almak için Fenerium Mağazası’na gidiyorum. Çocuklarım olduğu için Hello Kitty’i de yakından biliyorum. Onlar İstanbul’a geldiğinde Fenerium Mağazası’nı tekrar ziyaret edeceğim.

06: Motosiklet tek başıma sürdüğümde benim için bir rahatlama ve bir keyif aracı aslında. Tek başımayken güzel ve sakin bir yol buluyorum ve kafa dağıtmak için motosiklet kullanıyorum. İstanbul’da trafik yoğunluğundan dolayı sürmüyorum.

(Röportaj: Şafak Neyişci / Fotoğraflar: Tolga Ovalı)

• Banu Dizdar: “Fenerbahçe ruhunu sporun her dalına yaymak istiyoruz”

Fenerbahçe Spor Okulları’nın; gerek Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tüm branşlarına sağladığı altyapı desteğiyle gerekse spor bilincine sahip sporcu adayları yetiştirerek ülke sporuna sağladığı katkısıyla çok değerli bir Fenerbahçe markası olduğuna şüphe yok. Kulübümüzün mali olarak da önemli bir kuruluşu olan Fenerbahçe Spor Okulları’nda gösterdiği çabayla başarılı işlere imza atan Genel Koordinatör Banu Dizdar ile son dönemdeki faaliyetleri konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Bizim amacımız doğru ve kaliteli eğitim veren, altyapıya sporcu yetiştiren, her şeyiyle örnek olan bir spor okulu ağı oluşturmaktır. Nitekim; geldiğimiz noktada okul sayımızdaki artışla doğru bir sistem oturttuğumuzu görüyoruz. Bu sayede okullarımızın aidiyet duygusuyla daha fazla Fenerbahçe’ye başlandığını gördük.

02: Spor okullarında eğitim alan çocuklarımız lisanslı sporcu değil, bu yüzden de maç yapma imkânları olmuyor. Bu nedenle de çeşitli turnuvalar düzenlemeye başladık. Her sene her branşta bölgesel (İç Anadolu Bölgesi Turnuvası, Ege Bölgesi Turnuvası gibi) turnuvalar düzenledik. Bu sayede aynı bölgede eğitim veren spor okullarımızın öğrencileri, idarecileri, velileri bir araya gelmeye başladı. Biz, hem turnuvalarla hem de seçme ve değerlendirme kamplarıyla, altyapıda görev alacak sporcuları yerinde görmüş ya da takip etmiş oluyoruz.

03: Her dönem çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz oluyor. Bir dönem Van’da ücretsiz spor okulu açmıştık. Bunun yanı sıra Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşanan olaylar nedeniyle bu bölgedeki okullarımızın isim hakkı bedellerinde çok ciddi indirimler yaptık. Biz istiyoruz ki; o bölgedeki çocuklar Fenerbahçe çatısı altında bir araya gelsin.

04: Avrupa’nın önemli bir kulübüyle, Fenerbahçe Spor Okulu öğrencilerinin bir arada olabileceği, maç yapabileceği, dostluklar kurabileceği bir kamp organize etmek istiyoruz. 2016-2017 dönemi için faaliyet raporumuz içerisinde böyle bir şey yer alıyor.

(Röportaj: Atilla Sertbakan Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Ayşe Cora: “Bu sezon hem Avrupa’da hem de ligde kupalara ulaşacağız”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın yeni transferlerinden Ayşe Cora’yı konuk ettik bu ayki sayımıza. Neşeli karakterini saha içinde tam anlamıyla hırslı bir savunmacıya dönüştüren genç oyuncumuzla Göztepe Parkı’nda bir araya geldik ve hedeflerini konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı öğrencisiyim. İleride kendi markamı yaratmayı düşünüyorum. Spor ürünleri tasarlamak uzun vadeli hedeflerim arasında. Fenerium ile Hello Kitty değişik ürünler ortaya koymuşlar. Tatlı ve güzel. Fenerbahçemiz her zaman olduğu gibi yine bir ilke imza attı.

02:  Bu sene hedef yine kupalar. Ben, bu kupaların kazanılmasında elimden gelen her şeyi yapacağım.

03: Fenerbahçe taraftarı, baskıyı fazlasıyla kurabilen, gerekirse dağı bile delebilecek güçte. Böyle bir taraftarın desteğiyle maç oynamak çok güzel olacak. Çok heyecanlıyım.

04: Savunma yapmayı çok seviyorum. Benim savunma yaptığım bir oyunda, bir hücumcu beni geçemez.

(Röportaj: Burak Soyer  / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Sabit Karaağaç: “Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk”

Gösterdiği başarılı performansla Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın değişmez isimlerinden olan Sabit Karaağaç, hedeflerinin bu yıl şampiyonluk olduğunu dile getirdi. Başarılı sporcu kimliğinin yanı sıra iki de üniversite bitiren 29 yaşındaki orta oyuncu, voleybolun dışında yüzme ve masa tenisinde de oldukça iddialı. Sezon öncesi Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bir araya geldiğimiz Sabit Karaağaç ile kariyerini, hedeflerini, voleybol dışındaki hayatı ile birçok konuyu kapsayan keyifli ve detaylı bir röportaja imza attık.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Çok büyük bir camiadayız. Geçen sezon takım olarak çok iyi bir performans sergiledik. İnşallah bu sezon daha iyisi olacak. Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Bunun için takım olarak her şeyi yapacağız. Bu formanın, bu bayrağın altında şampiyonluğu çok istiyorum.

02: Aslında taraftarların sayesinde deplasmanda maç oynamıyoruz. O kadar büyük bir taraftar kitlesi var ki Fenerbahçe’nin nereye gidersek gidelim bizimle birlikteler. Taraftarın o büyük gücü ve desteğiyle maça 1-0 önde başlıyoruz.

03: Voleybol dışında kızım ve ailemle zaman geçirmeyi seviyorum. Onlarla bir arada olmak, bir yerlere gitmek, eğlenmek en büyük tutkum. Kızım dünyaya geldikten sonraki süreçte ise eşimle oyun parklarındayız.

04: İki üniversite bitiren ve acil yardım teknisyeni olan Sabit Karaağaç, ilk yardım konusunda da göreve hazır ve voleyboldaki başarılı oyununu masa tenisinde de sergiliyor.

(Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Genç Yetenek Bu Ay: İlayda Ertunç:

“Başarılı olmak için daha da çok çalışmaya devam”

Sporculuk kariyerinde 4. yılını geride bıraktı. Gülle atmada önce yıldızlarda Türkiye şampiyonu, ardından kendinden büyüklerle yarıştığı Gençler kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Yaşı 16… Hedefi ise; 2020 Tokyo Olimpiyatları. Hırslı yapısı, çalışkan yönü ve başarıya olan istek ve inancıyla bu ayki “Genç Yetenek”te konuğumuz İlayda Ertunç.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Yıldızlarda Türkiye şampiyonluğu, gençlerde Türkiye üçüncülüğü ve Balkan Şampiyonası’nda beşinciliğim var. Bu başarıların devamının geleceğine inanıyorum. Asıl hedefim; 4 yıl sonra Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyatlarda yer almak. Gelecek yıl düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda da başarı hedefliyorum.

(Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Ayten Yıldırım: “Turizm ve spor için mükemmeli sunuyoruz”

Başkanımız Aziz Yıldırım önderliğinde Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen ve 2011 yılında hizmete açılan Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort&Sport, yapılan yatırımın karşılığını veriyor. İçinde yer aldığı doğal cazibesiyle konuklarına eşsiz bir konaklama keyfi sunan Tesisimiz, misafirlerinin yanı sıra Fenerbahçemizin futbol, basketbol ve voleybol branşlarının kamp ve hazırlık dönemlerini de en ideal şekilde geçirmelerini sağlıyor. Tesis ayrıca; dünyanın dört bir yanından gelen spor kulüplerinin de en rağbet gören durağı durumunda... Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort&Sport Tesisimizin Müdürü Ayten Yıldırım ile güzel ve bereketli geçen yaz dönemini ve önümüzdeki sezonu görüştük.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort&Sport; hizmet anlayışı ve kalite güvencesiyle turizm ve spor için mükemmeli sunan bir işletmedir.

02: Bayramlar, yılbaşı, resmi tatil günleri ve sömestre tatilinde, misafirlerimiz planlamalarını son ana bıraktıklarında yer bulmaları çok zor oluyor. Tesisimizde bu dönemlerde tatil düşünen misafirlerimizin bir an önce rezervasyon yapmalarını öneririz.

• • Ersin Demirel ile “Hayatın İçinden Fenerbahçe”de konuk;

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Dr. Sedat Hayran, “VIP Konuk” bölümünde bu ay; 130 no’lu Aralık 2013 sayımızda yer alan samimi röportajı ile, değerli sanatçımız Tarık Akan’ı vefatının ardından saygıyla anıyor.

• Bu ay “Tarihten Yapraklar”da da konumuz Tarık Akan. Cumhuriyet aydını sanatçımız Tarık Akan’ın çok önemli bir yanı da; Fenerbahçeli olmasıydı. 17 - 23 Haziran 1974 tarihli haftalık Sarı Kanaryalar Gazetesi’nin 9. sayısının arka kapağında yer alan fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz. 

• İlker Üçer, maçların başlaması için gün saydığımız erkek basketbol takımımızın sezon hazırlıklarına ilişkin önemli notlarını bizlerle paylaşıyor.

• Zaman Tüneli’nde bu ay Alp Bacıoğlu; profesyonel futbol takımımızın UEFA Avrupa Ligi maçı için gittiği Odessa şehrini vesile ederek, Fenerbahçemizin tarihinde ilk kez gittiği yurt dışı deplasmanı olan bu şehri ve o dönemde yaşananları konu alan bir yazı derledi.

•12 Numara’da konuk; Ramazan Aydemir: “110 yıllık tarihe aşığız”.

• “Bir Milyondan Biriyim”de konuk; Hasan Basri Aksu: “Fenerbahçe daima iyi yönetilmiştir”

• Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.

• “Biz Bir Aileyiz” adlı köşemizde ailenizi Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 0 216 975 1907’yi aramak.

DERGİNİZ ADRESİNİZE GELSİN İSTİYORSANIZ; FENERBAHÇE DERGİSİ ÜYELİK İŞLEMLERİ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ ARAYABİLİRSİNİZ: 0 216 975 1907

• Instagram’dayız

Kulübümüzün resmi yayın organlarından biri olan Fenerbahçe Dergisi, okuyucusuyla olan iletişimini, sosyal medyaya da taşıdı. http://instagram.com//fenerbahcedergisi linki ve fenerbahcedergisi kullanıcı adıyla Instagram’da da yayın hayatını sürdüren Fenerbahçe Dergisi, özel içerikler ve yarışmalarla takipçileriyle buluşuyor.

instagram/fenerbahcedergisi


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar