Kaleci Serdar imzaladı

27 Haziran 2005 Pazartesi

Fenerbahçe Kulüp Binası’nda düzenlenen imza töreninde 25 yaşındaki file bekçisi, kendisini Fenerbahçeli yapan  sözleşmeye imza attı. İmza töreninde konuşan  Yönetim Kurulu üyemiz İlhan Ekşioğlu, Sedar’ı uzun zamandır takip ettiklerini belirterek, ”Serdar ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladık. Kalecimiz Recep, sürekli oynayabileceği bir takıma gitme isteğini bize bildirmişti. Yönetim Kurulumuz da, bu teklifi olumlu karşıladı. Biz de, Serdar’ı transfer ettik. Fenerbahçe olarak yerli ve iyi kaleci transfer etme özelliğimizi bu sene de sürdürdük. Serdar, uzun yıllar Fenerbahçe’ye hizmet edecek. Fenerbahçe ve Türkiye, iyi bir kaleci kazanacak” dedi.

Kaleci Serdar da, Fenerbahçe gibi büyük bir takıma geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Öncelikle başkan, yönetim kurulu ve teknik direktör Daum’a teşekkür ediyorum. Buraya oynamaya geldim. Kaledeki rekabetten Fenerbahçe kazançlı çıkacak. İyi çalışıp oynayacağıma inanıyorum, inanmasaydım zaten gelmezdim" diye konuştu.

Daha sonra basın mensuplarının Rüştü’nün transferi ile ilgili sorularını cevaplayan  Yöneticimiz İlhan Ekşioğlu, "Rüştü, hocamız ve yönetim karşılıklı olarak istek içinde görüşmeleri sürdürüyor, fakat bu işi çok kolay değil. 2 taraf da birbirini istiyor. Olumlu gelişmeler var. Rüştü’yü bonservisi ile almak da dahil her türlü seçenekleri zorluyoruz" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe’nin transfer çalışmaları ile ilgili bir soruya ise Ekşioğlu, "Fenerbahçe olarak 2-3 yıldır kısa, orta, uzun vadeli transfer politikalarımız var. Taraftarlar da, dahil herkes Fenerbahçe’nin geçmiş başarılarının arkasına sığınacak takım olmadığının bilincinde. Önümüzdeki sezon başarılı olmak için çalışıyoruz. Yönetim Kurulumuz da, teknik direktörümüzün verdiği rapora göre transfer çalışmalarını sürdürüyor" cevabını verdi.

Genel Sekreter Vedat Olcay’ın da hazır buluduğu imza törenin ardından Serdar Kulbilge, Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.