Fenerbahçe 74-56 CSKA Moskova

16 Eylül 2012 Pazar

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Fenerbahçe Uluslar arası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena’da CSKA Moskova ile karşılaştı. Takımımız karşılaşmadan 74-56 galip ayrıldı. Bu karşılaşmayla oyuncumuz Mirsad Türkcan 20 yıllık faal spor yaşantısını noktaladı.

Ömer Onan, McCalebb ve İlkan Karaman ile etkili olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, rakibi karşısında ilk periyotu 18-11 önde geçti. Mücadelenin 2. çeyreğinde oyuna ağırlığını tamamen koyan ev sahibi takım, ilk yarıyı da 19 sayı farkla 42-23 önde tamamladı. Pota altında Kaya Peker ile etkili olan Fenerbahçe Ülker, farkı korudu ve 3. periyotu da 58-41 üstün geçti. Son periyotta da rahat oyununu sürdüren sarı-lacivertli ekip, Mirsad Türkcan’ı uğurladığı mücadelede CSKA Moskova’yı 74-56 yendi.


Fenerbahçe Ülker 74 - 56 CSKA Moskova
SALON
: Ülker Sports Arena
HAKEMLER: Engin Kennerman, Zafer Yılmaz, Serkan Emlek
FENERBAHÇE ÜLKER: McCalebb 9, Ömer Onan 13, Sato 8, Kaya Peker 10, Oğuz Savaş 8, Mirsad Türkcan, Barış Ermiş, İlkan Karaman 11, Bogdanovic 6, Preldzic 9
CSKA MOSKOVA: Jackson 9, Weems 12, Nicholas 5, Sokolov 7, Khryapa 4, Micov 5, Zozulin, Vorontsevich 3, Gudumak 8, Ponkrashov 3

Maçın periyotları şu şekilde:
1.PERİYOT: 18-11
2.PERİYOT:42-23
3.PERİYOT:58-41
4.PERİYOT:74-56

Pianigiani: "Sistemimizi kurmak için uzun bir yol var önümüzüde
"

Maçın ardından bir değerlendirme yapan Başantrenör Simone Pianigiani, "Bugün Mirsad’ın günüydü ve bu önemli günün bir parçası olmak benim için gurur verici. Fenerbahçe Camiası adına da çok önemli bir gündü. Çünkü, Avrupa basketbolunun en önemli oyuncularından birisi basketbola veda etti ve bunu Fenerbahçe formasıyla yaptı. Bu müthiş organizasyon için Fenerbahçe Kulübü’nü tebrik ediyorum. Çok duygulu ve güzel anlar yaşandı. Muhteşem bir salon atmosferinde, harika taraftarlar eşliğinde çok güzel bir gece yaşadık. Maça gelince, Bu sabah ilk defa 1 eksik dışında tam takım olarak bir araya geldik. 3 hazırlık maçı oynadık ama tam takım olmadığımız için oradaki sonuçlar çok gerçekçi değildi. Bol antrenmanla sistemimizi kurmak için daha uzun bir yol var önümüzde. Oyuncuların birbirleriyle iletişimi, genel tavrı çok hoşuma gitti. Takım olduklarını gösterdiler. İyi bir sistem içinde takım olmak, ilk adımlar adına çok önemli" dedi.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar