Biz Bir Aileyiz

08 Mart 2006 Çarşamba

 Teknik Direktörümüz Christoph Daum, Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettiğimiz Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçı sonunda avantajlı durumda olduğumuzu söyledi.
Teknik direktörümüz Christoph Daum, ’’İlk yarı sonunda avantajlı durumdayız, ancak özellikle bazı pozisyonlarda takımının vermiş olduğu mücadeleyi gördüğümde (gayet iyi) diye yorumlayabilirim. Bu tip hava ve zemin koşullarında hakemlerin işinin zor olduğunun bilincindeyim, ancak Alex’in kaleci Aykut’un elinden çıkardığı topu kapıp, attığı golün net bir gol olduğunu düşünüyorum. Alex’in Aykut’a müdahalesinin olmadığını düşünüyorum. Galatasaraylı oyuncular da bunu bu biçimde yorumluyorlarsa tabii ki hakemler bilinçli bir şekilde böyle şey yapmazlar ama neden Fenerbahçe’ye karşı böyle kararlı olunuyor, onu anlamakta güçlük çekiyorum. Anelka’nın çok çabuk ve hızlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazı ofsayt olmayan pozisyonlarda ofsayt kaldırıldı. İkili mücadelelerde oyuncuyu geçiyor, sonra fiziksel müdahaleyle durduruluyor. Genel anlamda hakemler Fenerbahçe’ye karşılar demiyorum ama oyun içinde bunların dengelenmesi gerektiğine inanıyorum. Bugün verilen mücadele ve oynamış olduğumuz oyunla gelecek maçlar için şampiyonluk adına net bir mesaj verdik. İçinde bulunduğumuz zor durumda hafif bir nefes aldık ancak önümüzde yapmamız gereken çok iş var.” dedi

Teknik direktörümüz Christoph Daum, ’’Eğer Alex, o golü atmasaydı, nasıl değerlendirdiniz?’’ şeklindeki bir soru üzerine şu yanıtı verdi:
’’Werder Bremen’in kalecisi Juventus maçında mükemmel oynadı ama bir hatasıyla tur gitti. Bunu değerlendirmek zor. Alex gibi oyuncular bir hareketle dünya klasmanına girecek hareket yapabilirler. Kimi zaman o sorunu ben de yaşıyorum, oyunda kaldığı sürece, o hareketi bekliyorum. O tip oyuncularda bu tip hareketler her zaman beklenilen, her zaman görülebilecek hareketler. Yalnızca serbest vuruş pozisyonu değil, bunun dışında da sergiledigi performans bugün çok çok iyi. Bu tip oyuncudan çok fazla koşmasını bekleyemez veya kilometre hesabı yapamazsınız.’’ Daum, Deniz’i Galatasaray ile kafa topu üstünlüğünü dengelemek ve Aurelio’nun yükünü hafifletmek için oynattığını, antrenmanlarda çok iyi ve sabırla çalışan Servet’i de kendisine güvendiğini göstermek için ilk 11’e aldığını söyledi. Teknik direktörümüz, Aurelio’nun da her geçen gün daha iyiye gittiğini kaydetti.
Maç öncesi saha kenarında oyuncularımızın kenetlenmesiyle ilgili bir soru üzerine Daum, ’’Kamuoyuna verilen bir mesaj bu. Çünkü bazı maçlarda performansımız ve sonuçlar istediğimz gibi değildi. Biz bir aileyiz, birlik beraberlik içinde hareket ediyoruz. Her ne kadar istemediğmiiz sonuçlar alsak da aile olarak yolumuza devam ediyoruz. Ümit de kaptan olarak takımı ateşleyecek sözler söyledi’’
diye konuştu.
Galatasaray maçı için takımda yaptığı değişikliklerle ilgili olarak Daum, ’’Galatasaray oyun anlamında çok çabuk, çok hareketli oynuyor. Yaptığım bu değişikliklerle onları, çok fazla koşarak durdurmaya çalıştım, o da istediğim şekilde oldu’’ dedi.