Başkanımız Perşembe günü özet savunma yapacak

21 Şubat 2012 Salı

Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanımız Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Yasemin Merçil, bugün saat 20.15 itibariyle Başkanımızın savunmasında ilk günün tamamlandığı söyledi. Sürenin kısıtlı olduğu için Başkanımızın Perşembe gününden itibaren savunmasında özet geçeceği yerler olacağını belirten Merçil, taraftara da verdiği destekten dolayı teşekkür etti.  

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın savunmasının ilk gününün ardından FB TV’ye özel açıklamalarda bulunan Yasemin Merçil, savunmanın ilk bölümünün geride kaldığını belirterek, "Savunmaya Perşembe günü devam edeceğiz. 2 günümüz kaldı.  Zaman kısıtlı olduğu için Başkanımız savunmasını özetleyerek yapmak zorunda kalacak. Şu ana kadar 3 maçı anlatabildi. Zor bir ikilem. Savunma bu şekliyle inşallah etkili olur" dedi.

Başkanımızın savunmasının gayet iyi gittiğini ifade eden Merçil, hedeflerinin bütün iddiaları çürütmek olduğunu söyledi.

Taraftara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Yasemin Merçil, "Herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz onların varlığını içeride hissediyoruz. Sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya örnek olacak bir sivil toplum hareketi Fenerbahçe" diye konuştu.

Avukat Abdullah Kaya’nın açıklamaları
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Abdullah Kaya ise FB TV’ye şu açıklamalarda bulundu:

"Başkanımız bugün 106 sayfalık genel bir sunum yaptı ve sonra 3 maç sundu. Tapelerin açıklamalarını yaptı. Toplam savunmamız 464 sayfadır. Perşembe günü Sivas maçıyla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Cuma günü öğleden sonra avukatlar konuşacak. Tahliye talebimiz olacak. Avukatların konuşmalarının ardından mahkeme üyeleri karar vermek için toplanır. Başkanımızın özgüveni yüksek. Ortada zaten hiçbir şey yok. Buna inanmayanlara inandırmaya çalışıyoruz"