HÜRRİYET’TEN DUBLE YALANLAR

11 Ekim 2010 Pazartesi
Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü spor sayfalarında gazetenin iki Fenerbahçe muhabiri Ferudun Niğdelioğlu ve Ahmet Ercanlar'ın yine iki ayrı yalan haberi yer almaktadır. Ferudun Niğdelioğlu imzası ile yayınlanan haberde menajer Juan Figer'in Andre Santos'u başka bir kulübe satmak için 7 milyon euro önerdiği iddia edilmektedir. Öncelikle Figer Santos'un menajeri değildir. Andre Santos'un söylediği iddia edilen sözler de baştan aşağıya uydurmadır. Kulübümüze Andre Santos ile ilgili olarak yapılmış bu şekilde bir teklif kesinlikle yoktur.

Gazetenin bir diğer muhabiri Ahmet Ercanlar da devre arasında bazı kulüplerin futbolcumuz Gökhan Gönül'ü transfer etmek amacıyla geleceklerini ve kulübümüzün de 15 milyon euro bonservis bedeli isteyeceğini öne sürmektedir. Bu haber de baştan aşağıya uydurma ve yalandır. Gökhan Gönül'ün satılması gündemde olmadığı gibi ne kulübe gelmiş bir teklif ne de kulübümüzün belirlediği bir bonservis bedeli mevcuttur.

Hürriyet gibi bir gazeteyi yalanlamaktan dolayı bizler sıkıntı duyarken kadroda olmayan futbolcular hakkında bile isteksiz oynadığı diye yazacak kadar yalanlarını ileri götürebilen gazetenin muhabirleri maalesef bu yalanlarına bir türlü son vermemektedirler. Hürriyet Gazetesi'ni seviyesiz, uydurma ve yalan haberleri dolayısıyla kınıyor yalan haber yapmayı bu ciddiyetteki bir kuruma yakıştıramadığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ