'İlk ve Son röportaj'

22 Aralık 2009 Salı

Kendi dallarında Dünya'nın örnek aldığı iki isim geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde bir araya geldi.


Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımızın yeteneği herkesçe kabul edilen oyuncusu Ekaterina Gamova, FC Sheriff maçında taraftarlarımıza veda ederek ülkesine dönen Brezilyalı oyuncumuz Roberto Carlos ile Türkiye'deki son röportajını gerçekleştirdi.


Simultane tercüme sayesinde birbirlerini ana dillerinde anlayıp konuşma fırsatı bulan iki yıldız oldukça eğlenceli vakit geçirdi.


Can Bartu Tesisleri'nin kapısında Roberto Carlos tarafından karşılanan Gamova "Profesyonel voleybolculuk kariyerimi bir gün için kenara bırakıyorum ve Fenerbahçe Televizyonu'nun muhabiri olarak Roberto Carlos ile son röportajı yapıyorum" dedi.


Carlos,tesislerdeki yılbaşı ağacını gören Gamova'ya , bu ağacı takım arkadaşlarıyla geleneksel olarak hep birlikte süslediklerini söyledi.


Gamova'ya tesislerdeki restoranda çay ikram eden Carlos, Rus yıldızla keyifli bir sohbete başladı.


Gamova'nın "Bana Fenerbahçe hakkındaki görüşlerini anlatır mısın?" Carlos; "Sana Fenerbahçe'de öncelikle bol şans diliyorum. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Sende kariyerin ve yeteneklerin doğrultusunda burada olmayı hak ediyorsun. Fenerbahçe her zaman her alanda şampiyonluk için mücadele eder. Çünkü, Fenerbahçe Dünya'nın en büyük kulüplerinden biri. Sen Fenerbahçe'nin voleyboldan Dünya'ya yansıyan yüzüsün ve bu bence çok önemli" diye yanıt verdi.

Carlos'a onun büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Gamova, Brezilyalı yıldıza voleybola olan ilgisini sordu ve "Özellikle kamp günleri Fenerbahçe Acıbadem'in maçları olursa karşılaşmalarınızı büyük bir zevkle izliyordum. Fenerbahçe Acıbadem izlemekten keyif alınan bir takım. Ben futbolun yanında diğer sporları da seviyorum ve bunu pek kimse bilmez ama ben bir voleybol hayranıyım. Fenerbahçe Acıbadem çok kaliteli bir takım olduğu için maçlarını da izlemek güzel oluyor. Fenerbahçe Acıbadem şampiyonluğu hak ediyor. Sizlere her zaman başarılar diliyorum" yanıtını aldı.


Carlos, Gamova ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim için burada olmak, her zaman televizyondan izlediğim bir insanı bu kadar yakından görmek büyük bir onur. Bende bundan sonra seni ve maçlarını takip etmeyi sürdüreceğim. Umarım her şey senin için yolunda gider. Fenerbahçe Acıbadem'de şampiyonluklar yaşarsın" dedi.


Gamova ise Carlos'un bu sözlerine karşılık Brezilyalı yıldıza teşekkür etti ve şampiyonluk sözü verdi.


Dünyaca ünlü voleybolcu söyleşide Carlos'tan Türkiye hakkındaki görüşlerini de öğrenmek istedi. Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu ifade eden Roberto Carlos; "Burada bulunduğum 2.5 yıl içinde çok güzel şeyler yaşadım. Her zaman burada olmanın, burada futbol oynamanın özlemi içinde bulunacağım. Türk yemeklerini çok özleyeceğim. Açıkçası burada bulunan bir çok şeyin özlemi içinde olacağımı düşünüyorum. Çünkü Türkiye'de çok güzel bir ortamım vardı. Özellikle takım içindeki atmosfer çok iyiydi. Tüm bunların hepsi ileride arayacağım şeyler diye düşünüyorum. Şimdi başka bir takıma gidiyorum. Burada yaşanan ortamı ve yaşadığım tecrübelerimi de yanımda götürüyorum ama ne olursa olsun burayı her zaman çok özleyeceğim" şeklinde konuştu.


Gamova daha sonra Roberto Carlos'tan yabancı bir ülkede yaşamayı kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunmasını istedi.


Ailesinden uzak kaldığı zamanlarda genelde arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini belirten Carlos; "Evde kaldığım zamanlarda televizyon izleyip, video oyunları oynamayı seviyorum. İnternette zaman geçiriyorum. Dışarı çıktığım zamanlarda ise restoranlara gidiyorum. Alışveriş merkezlerine gidiyoruz. Bazen evde yalnız kaldığımda düşünüyorum, uzaklara dalıyorum ama senin yapabileceğin en azından ailen buraya gelene kadar bir sürü şey var. Özellikle sabırlı olman gerekiyor. Sabırlı ol ki, her şey istediğin gibi olabilsin" dedi.


Roberto Carlos'tan Türkçe olarak öğrendiği kelimeleri kendisine söylemesini isteyen Fenerbahçe Acıbadem'in yıldız ismi Ekaterina Gamova'ya Brezilyalı yıldız; "Türkçe olarak çok az şey konuşabiliyorum. Örnek olarak "günaydın", "afiyet olsun", "iyi akşamlar", "merhaba"… Türkçe gerçekten zor bir dil, sadece basit şeyleri söyleyebiliyorum "sağol kardeşim" gibi. Bu tarz temel kelimeler ve futbolda aramızda konuştuğumuz cümleler ve sohbet sırasında kullanılan temel şeyler. Örnek olarak "günaydın" ve "afiyet olsun"… Bunun gibi basit kelimeler" diyerek cevap verdi.


Türkiye'deki son röportajını kendisiyle yaptığını hatırlatan Gamova'ya teşekkür eden Roberto Carlos; "Benim senin bir hayranın, senin de benim bir hayranım olduğunu düşünürsek, Türkiye'deki son röportajımı seninle yapmak bana ayrı bir mutluluk verdi. Sana Fenerbahçe taraftarını memnun edebilmen açısından mesajım ve tavsiyem şu olacak: iyi sonuç, iyi oyun ve her maçı keyif alarak oynaman … Bir kez daha söylemek gerekirse, uçağa binip Brezilya'ya gitmeden önce, seninle bu röportajı yapmak beni çok onurlandırdı. Burada geçireceğin süre boyunca sana başarılar ve bol şans diliyorum" dedi.


Ekaterina Gamova söyleşi sonrası röportaj için Roberto Carlos'a teşekkür ederken, Brezilyalı yıldıza yeni takımında başarılar diledi.


Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri kendi branşlarında dünyaca ünlü iki yıldızın buluşmasına ev sahipliği yaparken, Ekaterina Gamova hayranı olduğu futbolcuyla Fenerbahçe Televizyonu için gerçekleştirdiği röportajdan memnun bir şekilde ayrıldı. Roberto Carlos ise Fenerbahçe anıları arasına bu özel röportajı da ekleyerek ülkesine döndü.


Röportajın tamamını bugün 16:00 ve 22:30'da Fenerbahçe Televizyonu'ndan izleyebilirsiniz.

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar