“Teşekkürler Türkiye”

17 Aralık 2009 Perşembe

Fenerbahçe forması ile son maçına çıkan Roberto Carlos, maç sonunda yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'den mutlu bir şekilde ayrıldığını ve herkese teşekkür ettiğini söyledi. Roberto Carlos, konuşmasını "Teşekkürler Türkiye" diyerek tamamladı.

Çok mutluyum

Maç sonrası ilk olarak yayıncı kuruluşa demeç veren Roberto Carlos, "Ayrılıklar her zaman için sıkıntılı ve üzüntülü olur. Ancak ben ayrılırken taraftarla bütünleştiğim için, burada güzel günler geçirdiğim için mutluluğumu yanımda götürüyorum. Ayrılıklar her zaman hüzünlüdür ama buradaki dostluklarımı beraberimde götürdüğüm için çok mutluyum. Benim buraya gelişim, bundan sonrası için Fenerbahçe'nin kapılarını yıldız oyunculara sonuna kadar açmıştır diye düşünüyorum. Yıldız oyuncular Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi tanıdılar. Artık yıldızların Türkiye'ye geleceğini düşünüyorum. Şu ana kadar edindiğim tecrübemi futbolcu arkadaşlarıma ve teknik ekibe aktardığımı düşünüyorum. Benim mevkiimde oynayacak futbolcular var; Santos, Vederson ve Uğur bunlar yıldız oyuncular. Fenerbahçe'nin takıma yıldız getirecek gücü var. Yedek kulübesine baktığımız zaman da her futbolcunun yıldız ve yetenekli olduğunu göreceksiniz. Türk futbolunun her zaman takipçisi olacağım" diye konuştu.

Kalbimin bir parçası Fenerbahçe ile olacak

Carlos, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise, "Buradan ayrılmak zorunda olduğum için üzüntülüyüm. Hayatımda öyle bir döneme gelmiştim ki; bir karar vermek gerekiyordu. O karar da Brezilya'ya dönme yönünde oldu. Corinthians ile anlaştım. Bundan sonra kariyerimi bir süre daha Brezilya'da  sürdüreceğim, ancak kalbimin bir parçası burada Fenerbahçe ile olacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım" diye konuştu.Karşılıklı anlayışla ayrılıyorum

Roberto Carlos, sezon ortasında ayrılmasını ise "Kontratım sezon sonunda bitiyordu, ancak gitme kararımı biraz daha önceye çektim. Zamanı geldiğini düşünüyorum. Eşim hamile ve Brezilya'da. Tüm ailem Brezilya'da. Çözmem gereken şeyler var. 16 yıldır ülke dışında oynuyorum. Avrupa kariyerimin sonuna geldim. Sezon başında aldığım kararı biraz daha erkene çektim. Karşılıklı anlayışla Fenerbahçe'den ayrılıyorum" sözleriyle izah etti.


Bir gün tekrar görüşeceğiz

Roberto Carlos, Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olduğu sürece güzel şeyler yaşadığını ifade ederek, "Futbol kariyerim bittikten sonra, saha dışında Real Madrid'de de olabilirim. Eğer Fenerbahçe bana bir teklif yaparsa, bir kez daha burada olmaktan mutluluk duyarım. Herkese teşekkür ediyorum. Bir gün tekrar görüşeceğiz. Teşekkürler Türkiye" diyerek sözlerini noktaladı.