Taraftarımızın dikkatine

13 Ekim 2009 Salı
10 Ekim 2009 tarihinde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 50. Yıl Spor Salonu'nda oynanan Aroma Erkekler 1. Ligi voleybol karşılaşmasında taraftarımızın bulunduğu tribünde toplam 25 adet koltuk kırılmıştır. Bu kapsamda Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan Kulübümüze gönderilen yazıda, söz konusu koltukların Fenerbahçe seyircisi tarafından kırılıp kullanılamaz hale geldiği ve 1625 TL tutarındaki hasar maliyetinin Kulübümüz tarafından karşılanması gerektiği bildirilmiştir.

Bu tip olaylar FAIR PLAY anlayışı açısından da, ceza maliyetleri açısından da büyük rahatsızlık yaratmaktadır. Kulübümüzün hiç bir maddi kazancının olmadığı bir karşılaşmada tazminat sorumluluğu doğuran bu olaylar, sonuç olarak Kulübümüzün kaynaklarının heba olmasına sebebiyet vermektedir.

Söz konusu olayların bu şekilde devam etmesi halinde bu tip karşılaşmaları SEYİRCİSİZ oynamanın, Kulübümüzün menfaatleri açısından daha uygun olacağını üzülerek bildirmek isteriz.

Bugüne kadar her konuda öncü ve duyarlı olmuş Büyük Fenerbahçe Taraftarını, bu konuda daha sorumlu ve daha bilinçli davranmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ