Fenerbahçemiz sezon hazırlıklarına başladı

29 Haziran 2009 Pazartesi

Profesyonel Futbol A Takımımız, bugün akşam saatlerinde Samandıra Kamp Merkezi'nde bir araya gelerek, 2009-2010 Futbol Sezonu için, yeni teknik Direktörümüz Christopher Daum yönetiminde çalışmalara başladı. Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman ve Daum'un yaptığı tanışma toplantılarının ardından, takımımız sahaya çıkarak 1 saat 30 dakika süren bir antrenman yaptı. Fenerbahçemiz, çalışmalarına 2 hafta süreyle İstanbul'da devam ettikten sonra, kamp için Avrupa'ya gidecek.
Yeni sezon için Alex, Deivid, Roberto Carlos, Güiza ve Mert Günok dışındaki tüm oyuncularımız bugün akşam saatlerinde Samandıra Kamp Merkezi'nde toplandı. İlk olarak Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman oyuncularımızla kısa bir tanışma toplantısı yaptı. Kocaman'ın toplantısından sonra kendi ekibinden 2 yardımcı antrenör, 1 kaleci antrenörü ve 1 doktorla Samandıra'da bulunan yeni teknik direktörümüz Christopher Daum, oyuncularımızla tek tek tanışarak, kısa bir konuşma yaptı, Daum, "Burası Fenerbahçe. Ben bu kulüpte daha önce de görev yaptım ama geriye bakmak istemiyorum, ileriye bakmalıyız. Burada hep birlikteyiz. Burası hepimizin evi. Bunu böyle kabul edin. Üzerinizdeki formanın hakkını vereceksiniz. Ben yaptırdığım çalışmalarda her zaman için sizden daha fazlasını isteyeceğim. Bunu belli bir zaman sonra siz de isteyeceksiniz. İlk 2 hafta İstanbul'da çalışacağız. Daha sonra Avrupa'da kamp yapacağız" şeklinde konuştu.
Daum'un konuşmasının ardından takımımız sahaya çıkarak ilk çalışmasını Roland Koch ile yaptı. Hafif bir idman temposunun planlandığı antrenmanda önce Koch yönetiminde düz koşu ardından esneme hareketleri, daha sonra iki takım halinde kontrollü pasa yönelik bir çalışmadan sonra çift kale maç ile antrenman tamamlandı. Antrenman sonunda Roland Koch'un Türkçe " Burada Şampiyon Fenerbahçe takımı çalışıyor" dediği duyuldu. Çalışmada yeni transferlerimiz Mehmet Topuz, Bekir İrtegün, Fabio Alves da Silva(Bilica) ile Özer Hurmacı da hazır bulundu. Fenerbahçe ile sözleşme imzaladıktan sonra bir operasyon geçiren Özer Hurmacı, çalışmayı kenardan izledi.  Christoph Daum'un teknik kadrosunda şu isimler bulunuyor. Ertuğrul Karanlık (Doktor), Ayhan Tumani (Yardımcı Antrenör), Holger Gehrke (Kaleci Antrenörü), Roland Koch (Fiz.Kondüsyoner)

Laktat testi yapılacak

Salı sabahı saat 10.00'dan itibaren oyuncularımız iki gurup halinde Dereağzı Tesislerimizde Laktat Testi yapacaklar. Akşam saat 17.00'de Samandıra Kamp Merkezi'nde yeni sezon hazırlıkları için takımımız tekrar topbaşı yapacak.

 

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI
 


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar