Basketbol Şubesi > Kadın Takımı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Kadın Takım Yönetim ve Teknik Kadro
- Kadın Basketbol Takımı
- Kadın Basketbol Altyapı
- Fikstür ve Puan Durumları
- Kadın Basketbol Şubesi İletişim Bilgileri
- Basketbol Şubesi Tesisleri
- Kupalar
 

 

28 Eylül 2017 Perşembe

Fenerbahçemiz, 1. Hatay Medeniyetler Turnuvası’nı Zirvede Tamamladı

2017-2018 sezonu hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, bu yıl ilki düzenlenen 1. Hatay Medeniyetler Kupası Basketbol Turnuvası son maçında karşılaştığı Bornova Beckerspor’u 79-65 yendi ve turnuvayı şampiyon tamamladı.

Takımımızda Verameyenka ve Pelin 15'er sayıyla en skorer oyuncular olurken, Birsel 13, Ayşe ve Esra da 12'şer sayı kaydettiler. Tuğçe ise mücadeleyi 8 sayı 15 ribauntla noktaladı.

Turnuvadaki ilk iki maçında karşılaştığı Hatay Büyükşehir Belediye ve Ormanspor'u mağlup eden Potanın Kraliçeleri, son maçında ise İzmir temsilcisi Bornova Beckerspor'la karşılaştı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleye Takımımız; Birsel Vardarlı Demirmen, Ayşe Cora, Tuğçe Canıtez, Anastasiya Verameyenka ve Esra Ural Topuz beşiyle başladı.

Fenerbahçemiz, Verameyenka'nın 7, Esra'nın da 6 sayı kaydettiği ilk çeyreği 16-15'lik üstünlükle tamamladı. İkinci çeyreğe ekibimiz; Tuğçe, Dabovic ve Pelin'in basketleriyle 13-1'lik seriyle başladı. Son bölümde İzmir temsilcisi Snow'un sayılarıyla aradaki farkı kapatsa da ilk yarı Takımımızın 34-31 üstünlüğüyle tamamlandı.

Dengeli geçen üçüncü çeyrekte Ayşe, Pelin ve Esra ile sayılar üreten Potanın Kraliçeleri, son çeyreğe 55-52'lik avantajla başladı. Son çeyrekte sahada Fenerbahçe fırtınası esti. Savunmada sertliği arttıran Takımımız, hücumda da Birsel'in önderliğinde sayı bulmakta zorlanmadı. Farkı kısa sürede çift hanelere taşıyan ekibimiz, sahadan 79-65 galip ayrıldı.

Turnuvadaki tüm maçlarını kazanan Fenerbahçemiz, 1. Hatay Medeniyetler Kupası Basketbol Turnuvası'nın şampiyonu oldu.

Çeyrek Skorları:
1.Çeyrek: 16-15
2.Çeyrek: 18-16
3.Çeyrek: 21-21
4.Çeyrek: 24-13

Fenerbahçe: Pelin Bilgiç 15, Verameyenka 15, Birsel Vardarlı Demirmen 13, Ayşe Cora 12, Esra Ural 12, Tuğçe Canıtez 8, Dabovic 4.