Basketbol Şubesi > Bayan Takımı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Bayan Takım Yönetim ve Teknik Kadro
- Bayan Basketbol Takımı
- Bayan Basketbol Altyapı
- Fikstür ve Puan Durumları
- Bayan Basketbol Şubesi İletişim Bilgileri
- Basketbol Şubesi Tesisleri
- Kupalar
 

 

21.6.2010
Vajda ve Horakova Fenerbahçe’de
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız yeni sezonda kadrosunda yer alacak oyuncuların transferini tüm hızıyla sürdürüyor. 

Takımımız Çek oyuncu Hana Horakova ile Macar basketbolcu Anna Vajda’yı kadrosuna katarken bir transfer de istatistik antrenörlüğü bölümü için gerçekleştirdi. Takımımız istatistik antrenörlüğü görevini yeni sezonda Ernst Radjen sürdürecek.

Bayan Basketbol Takımımız da daha önce de antrenörlük görevine Laszla Ratgeber’i getirirken kadrosunu ise Diana Taurasi, Ivana Matovic ve Şaziye İvegin’le güçlendirmişti.

ANNA VAJDA KİMDİR?

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın yeni transferi Macar oyuncu Anna Vajda 3 Eylül 1984 tarihinde Budapeşte’de dünyaya geldi. 

1.90 boyunda ve 72 kilo ağırlığındaki basketbolcu forvet pozisyonunda görev yapıyor. 

Macar Milli Takımı’nın da değişmez oyuncuları arasında yer alan Anna Vajda geçen sezon Euroleague’de çeyrek final oynadı. Euroleague ortalamasında 16.4 sayıya sahip olan başarılı oyuncu 5.9 ribaund ile de Macar Milli Takımı’nda başarılı bir performans sergiliyor.

Anna Vajda’nın kariyerinde 2002-2003 yıllarında Macaristan Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonluğu, Mizo Pecs takımı ile 2003-2005 yılları arasında Macaristan Kupası’nda şampiyonluk ve son olarak yine 2009-2010 sezonunda Mizo Pecs Takımı ile Macar Ligi şampiyonluğu başarıları bulunuyor. 

Anna Vajda, genel istatistiklerinde ise 14.8 sayı, 5.9 ribaund ve 1.7 asist ortalamalarına sahip.

HANA HORAKOVA KİMDİR?

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın bir diğer transferi Hana Horakova ise Çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nın değişmez oyuncuları arasında yer alıyor.

1979 Bruntal doğumlu Çek oyuncu 1,82 boyunda ve guard pozisyonunda oynuyor.

Son olarak Frisko Sika Brno forması altında mücadele eden Horakova, geçtiğimiz sezon Euroleauge Bayanlarda Fenerbahçe’ye karşı da mücadele etmişti.

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nın da değişmez oyuncuları arasında yer alan Hana Horakova Gambrinus forması altında 2006 yılında Bayanlar Euroleague şampiyonluğunu kazandı.

Çek oyuncu geçtiğimiz sezon Frisko Sika Brno forması altında 12 sayı, 4,5 ribaunt ve 3 asist ortalamaları ile oynadı.