Atletizm Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Atletizm Şubesi İdari ve Teknik Kadro
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ BAYANLAR) SPORCULARI
- İletişim Bilgileri
- Atletizm Şubesi Tesisleri
- Atletizm Şubesi 2010 Yılı Müsabaka Programı
- 2009 YILINDA ATLETİZM ŞUBEMİZİN KAZANDIĞI KUPALAR
- 2009 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI BAYANLAR) SPORCULARI
- 2010 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- 2011 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 FAALİYET PROGRAMI VE BAŞARILARI
- 2013 YILI BAŞARILARI
- 1997 -2014 yılları arasında Atletlerimizin Kazandığı Ulusal ve Uluslararası Başarılar
- 2015 yılı Atletizm Şubesi Takım başarıları
 

 

16 Eylül 2017 Cumartesi

GENÇ ATLETLERİMİZ AVRUPA ŞAMPİYONU

Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda mücadele eden genç atletlerimiz; hem kızlarda hem de erkeklerde şampiyon oldu.

39. Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu müsabakalarında mücadele eden Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, başarılı sonuçlara imza attı.

Genç Erkeklerde; 110 metre engellide Furkan Aktaş(14.18), Yüksek Atlamada Alperen Acet(2.15), Uzun atlamada Hüseyin Ocak(7.09) kürsünün ilk basamağına çıkarken, 200 metrede Kayhan Özer(22.26), 400 metrede Akın Özyürek(48.56), 3000 metrede Ömer Amaçtan(08:37:03), 3000 metre engellide Murat Güneş(09:40:87), sırıkla atlamada M. Hanifi Tanrıkulu(4.31), Gülle atmada Alperen Karahan(16.67), Çekiç  atmada Hakan Mert Sözüdiri(63.26) ikinci sırada yer alan atletlerimiz oldular.  Üç adım atlamada Batuhan Çakır(14.24) ile disk atmada Berke İnaloğlu(48.39) ise şampiyonayı 3.sırada tamamladı.

Öte yandan Soner Dursun, Berkay Çalık, Mustafa Onur Sadıkoğlu ve Kayhan Özer’den oluşan 4x100 metre bayrak takımımız da 42.47’lik derecesiyle 4.sıraya yerleşti.

Genç kızlarda; 3000 metrede Emine Akbingöl (09:50:71), 3000 metre engellide Derya Kunur(10:52:08), çekiç atmada Deniz Yaylacı(50.56), cirit atmada Münevver Hancı(48.54) zirvede yer alırken, 400 metrede Mizgin Ay(54.76), 100 metre engellide Şevval Ayaz(14.09), uzun atlamada Ecem Çağlayan(5.57), üç adım atlamada Esra Yılmaz(11.99) ikinci, 1500 metrede Ayşe Ecer(4:47:42), disk atmada Aysel Yılmaz(41.16) 3.sıraya yerleşen atletlerimiz oldular.

Ecem Çalağan, Şevval Ayaz, Melike Malkoç ve Mizgin Ay’dan oluşan 4x100 metre bayrak takımımız da 47.33’lük derecesiyle 2.’lik elde etti.

Sekizer takımın mücadele ettiği Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda, Fenerbahçemiz bayanlarda 110, erkeklerde ise 115 puanla şampiyon oldu. Erkeklerde  Sparta AM 111 puanla 2., Sport Lisboa e Benfica 101 puanla 3.sıraya yerleşirken,  kadınlarda AK Olymp Brno 107 puanla 2., Blackheath & Bromley Harriers de 104 puanla 3.oldu.